Straż miejska i MPO interweniowały przy Pawiej. Bałagan zza bilbordów uprzątnięty [ZDJĘCIA]

fot. Bogusław Świerzowski

W czwartek w internecie krążył film pokazujący bałagan, jaki został odsłonięty po usunięciu bilbordów reklamowych z ul. Pawiej. Ściana reklam okazała się kryjówką, za którą przebywały osoby bezdomne.

W piątek straż miejska pokazała zdjęcia z interwencji w tym miejscu. Patrol pojawił się równocześnie z ekipą Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Pracownicy MPO zebrali porozrzucane tam przedmioty i wywieźli.

– Uchwała krajobrazowa, która 1 lipca weszła w życie, przyczynia się do poprawy estetyki miejskiej i jest efektem oczekiwań mieszkańców. Nie zawsze widok, jaki zastajemy tuż po usunięciu reklam, jest zgodny z naszymi wyobrażeniami. Miasto stara się możliwie jak najszybciej reagować na ewentualne nieuporządkowane przestrzenie – zapewniają strażnicy.

– Uchwała krajobrazowa odsłoniła nowe, niedostrzegane dotąd przestrzenie. Jednak zdarzają się przypadki, w których pożądany efekt nie będzie widoczny od razu. Odkryte miejsca to niejednokrotnie tereny prywatne, a ich posprzątanie wymaga dodatkowych działań – czytamy w poście straży miejskiej na Facebooku.

Straż deklaruje, że monitoruje sytuację i reaguje na zgłoszenia mieszkańców.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto