Szczepienie przy okazji zakupów? Rusza punkt szczepień w galerii handlowej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

12 lipca w Galerii Bronowice rusza punkt szczepień. Po raz pierwszy w Małopolsce tego typu miejsce zostanie zlokalizowane bezpośrednio w centrum handlowym.

Klienci będą mogli zaszczepić się przy okazji zakupów bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Dotyczy to również szczepień najmłodszych od 12 roku życia. Organizatorem punktu szczepień jest Centrum Medyczne UNIMED Kraków.

W punkcie szczepień powszechnych zlokalizowanym w Galerii Bronowice będą mogli zaszczepić się zarówno wszyscy chętni, którzy do tej pory tego nie zrobili, jak i osoby mające przyjąć drugą dawkę. Nie będzie wymagana wcześniejsza rejestracja. Na miejscu klienci centrum zostaną poproszeni o wypełnienie niezbędnej dokumentacji oraz przejdą kwalifikację medyczną, na podstawie której otrzymają preparat.

W punkcie dostępna będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson, jak i preparaty dwudawkowe: Pfizer i Moderna.

Szczepienie dla dzieci

W punkcie szczepień w Galerii Bronowice można będzie również zaszczepić dzieci i młodzież – od 12 roku życia - na miejscu dostępni będą kwalifikujący do szczepienia lekarze. Dzieciom zostanie podany dwudawkowy preparat firmy Pfizer.

Punkt szczepień czynny będzie w godzinach otwarcia centrum handlowego. Codziennie będzie  dysponował około 200 dawkami - po podaniu tej dziennej puli lokal zostanie w danym dniu zamknięty. Punkt zlokalizowany jest na poziomie 0, nieopodal Auchan, przy schodach prowadzących z parkingu na pasaż Galerii Bronowice.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Bronowice? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/bronowice
comments powered by Disqus