Wakacyjna akcja szczepień w autobusie MPK

Autobus MPK fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Już w najbliższy weekend (10 i 11 lipca) odbędzie się kolejna wakacyjna akcja szczepień przeciw COVID-19. Tym razem wszyscy chętni mogą skorzystać ze szczepień w dwóch punktach Krakowa.

Na terenie Klubu Sportowego Bieżanowianka przy ulicy Wojciecha Lipowskiego 5 akcja szczepień zostanie przeprowadzona w mobilnym punkcie szczepień, tj. dostosowanym do tego celu elektrycznym autobusie MPK, w godzinach od 9.00 -15.00. W tym punkcie na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 100 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Kolejny punkt szczepień zostanie uruchomiony przy Nowohuckim Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232. W godzinach od 8.00 – 20.00  na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 200 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Dodatkowo w każdym z punktów zainteresowani mogą także zaszczepić się preparatem firmy Pfizer.

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie.  Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.

Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.