Szli ulicą i niszczyli samochody. Potem zaatakowali mężczyznę

fot. materiały prasowe
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 21 lat. Pierwszy uszkodził co najmniej pięć pojazdów na Prądniku Białym, a jego towarzysz wyciągnął pałkę teleskopową i straszył pobiciem przechodnia.

W nocy z 21 na 22 czerwca w mieszkaniu na terenie Prądnika Białego spotkała się grupa znajomych, którzy całą noc uczestniczyli w suto zakrapianej imprezie. Kiedy o 6 rano zabrakło im napitków postanowili udać się do pobliskiego sklepu i tam uzupełnić alkoholowe zapasy.

– Kiedy szli ulicą 25-latek zaczął z impetem kopać po zaparkowanych wzdłuż ulicy samochodach i uszkadzać ich lusterka. Następnie wspólnie z 21-latkiem zauważyli idącego deptakiem przechodnia. Mężczyźni pobiegli w stronę nieznajomego, a młodszy z nich wyjął i rozłożył pałkę teleskopową, którą zaczął wymachiwać w jego kierunku. Wystraszony agresywnym zachowaniem mężczyzn przechodzień zaczął uciekać, natomiast agresorzy – jak gdyby nigdy nic – wrócili do mieszkania i położyli się spać – relacjonuje Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji.

W dwóch mieszkaniach

Funkjonariusze pracowali nad sprawą sprawdzając zapis monitoringu i przesłuchująć świadków. Gdy wytypowali prawdopoidobnych sprawców udali się do jednego z mieszkań w Krowodrzy. Zastalli tam 21-latka, kobietę i mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek był poszukiwany przez myślenickich policjantów do odbycia kary 1 roku i 10 miesięcy więzienia za wcześniejsze kradzieże. Miał też na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu i znieważenie policjanta.

– Kryminalni przeszukali mieszkanie, w którym znaleźli odzież, jaką miał na sobie 22 czerwca mężczyzna. 21-latek przyznał się do posiadania pałki teleskopowej, która została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Tego samego dnia, 24 czerwca, na terenie Krowodrzy zatrzymany został również jego 25-letni kolega, podejrzewany o uszkodzenie co najmniej pięciu pojazdów, czym spowodował straty na łączną kwotę prawie 3,5 tysiąca złotych – mówi Izdebski.

Za usiłowanie pobicia mężczyznom grozi kara nawet trzech lat więzieniam, a za uszkodzenie mienia – do pięciu lat.

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Krowodrza
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Krowodrza? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/krowodrza/
comments powered by Disqus