Szymon Hołownia w Krakowie: Próbowałem powiedzieć, jak dobrym miejscem jest sejm

fot. Filip Radwanski

W czwartek marszałek sejmu Szymon Hołownia wspólnie z posłem Rafałem Komarewiczem spotkali się z młodzieżą z V Liceum Ogólnokształcącego.

– Miałem okazję spotkać się z młodzieżą, która za chwilę będzie stanowić o tym, jak Rzeczpospolita będzie wyglądać – mówił w Krakowie podczas konferencji prasowej na terenie V Liceum Ogólnokształcącego marszałek sejmu Szymon Hołownia. W spotkaniu z mediami uczestniczył również poseł Rafał Komarewicz.

Próbowałem powiedzieć o tym, jak dobrym miejscem jest sejm i jak bardzo zależy nam na tym, aby był zdrowym sercem Polski, działającym różnorodnie w swojej konstrukcji. Mówiłem o tym, jak bardzo chciałbym, żeby ludzie przechodzący obok sejmu nie tylko oddychali z ulgą, jak teraz to robią, widząc, że nie ma tam barierek. Tylko, żeby za te dwa czy trzy lata patrząc na sejm, uśmiechali się, a nie zaciskali wargi i zęby, mówiąc, że tam znów toczy się wojna, w której oni się nie odnajdują – podkreślił Hołownia.

Szef izby niższej polskiego parlamentu dodał, że dzisiejsze spotkanie było dla niego lekcją wrażliwości na potrzeby innych.

Hołownia: Komarewicz może wróci do Krakowa

– W tym spotkaniu uczestniczyliśmy razem z posłem z Małopolski Rafałem Komarewiczem, szefem naszych struktur Polski 2050. Rafał, jak wiecie, to samorządowiec z krwi i kości. To człowiek oddany dla Krakowa we wszystkim i związany z walką ze smogiem, budownictwem społecznym w ramach TBS-ów, z wykluczeniem komunikacyjnym, sensownym planowaniem urbanistycznym od bardzo wielu lat. Bardzo się cieszę, że mogliśmy być tutaj razem. Liczę na to, że teraz swoje krakowskie doświadczenie będzie pożytkował w sejmie, a może kiedyś wróci tutaj z doświadczeniem tego, jak wygląda polityka i jaką sprawczość daje zasiadanie w ławach poselskich – mówił Szymon Hołownia.

– Cieszę się, że ta lekcja odbyła się w Krakowie, że właśnie tutaj przyjechał marszałek Szymon Hołownia i spotkał się z młodzieżą jednego z najlepszych liceów w Polsce – stwierdził poseł Rafał Komarewicz.

– Frekwencja jest naprawdę olbrzymia. Dzisiaj młodzież oderwała się od nauki i przyszła, żeby posłuchać marszałka, człowieka, który wprowadza nową jakość do parlamentu. Nie tylko ja to widzę, ale też słyszę od posłów, którzy są już kilka kadencji. Dla mnie jako wcześniej radnego, a teraz posła muszę powiedzieć jak bardzo ważna jest edukacja, związana nie tylko z budowaniem nowych szkół, przedszkoli, ale również z projektami edukacyjnymi. Bardzo polecam państwu program „Krakowscy uczniowie ratują życie”. Mam nadzieję, że ten program zostanie wprowadzony w całej Polsce. Polega na tym, że dzieci uczą się pierwszej pomocy po to, aby pomagać innym ludziom. Myślę, że jest to bardzo ważne w kontekście sytuacji z wczoraj, kiedy w Andrychowie tragicznie zamarzła 14-latka – podkreślił Komarewicz.