Teatr Łaźnia Nowa ma nowego dyrektora. Ponownie został nim Bartosz Szydłowski

Kolejna kadencja Bartosza Szydłowskiego potrwa do 2028 fot. Piotr Wojnarowski / KP

Prezydent miasta powołał na dyrektora Teatru Łaźnia Nowa Bartosza Szydłowskiego. To już jego kolejna kadencja, która potrwa do 2028 roku.

W planach Szydłowskiego jest rozwój i poszerzanie oferty kulturalnej, m.in. o projekty społeczno-artystyczne osadzone w historii Nowej Huty, a także spektakle oparte na ważnych i aktualnych tematach społecznych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, swoje miejsce na łaźniowej scenie znajdą zarówno najbardziej rozpoznawalne nazwiska w polskim teatrze, jak i młodzi, utalentowani twórcy. Wypracowany przez lata potencjał i „know-how” Łaźni pozwolą zarówno na rozwijanie istniejącej już oferty teatralnej i okołoteatralnej, jak i inicjowanie zupełnie nowych projektów wykraczających poza ramy tradycyjnie rozumianej instytucji kultury.

Bartosz Szydłowski jest reżyserem teatralnym, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, twórcą ponad trzydziestu przedstawień. W 1995 r. wspólnie z Małgorzatą Szydłowską założył Teatr Łaźnia – niezależną scenę teatralną na krakowskim Kazimierzu. W 2004 r. stworzona przez nich scena przeniosła się do Nowej Huty i rozpoczęła działalność pod nazwą Teatr Łaźnia Nowa – już jako miejska instytucja kultury.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta