Tłumy na konwencji Rafała Komarewicza. Gościem specjalnym Szymon Hołownia [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– To będzie ultrasprint o rozmiarach ultramaratonu, który mam nadzieję doprowadzi do tego, że Kraków doświadczy w tym roku bezpiecznej zmiany – mówił w Nowej Hucie marszałek sejmu Szymon Hołownia.

– Marszałek Szymon Hołownia przyjechał do nas w bardzo szczególnym momencie dla naszego wspaniałego Krakowa. Po 22 latach kończy się okres rządów prezydenta Jacka Majchrowskiego. Prawie każdy zadaje sobie pytanie: co dalej? Czy Kraków potrzebuje zmiany? Jeśli tak, to czy ma to być zmiana rewolucyjna czy ewolucyjna – mówił Rafał Komarewicz, kandydat na prezydenta Krakowa z Trzeciej Drogi. Poseł swoją konwencję zorganizował w hali sportowej Hutnika Kraków.

Komarewicz: Są dalej nierozwiązane sprawy

Polityk startujący w kwietniowych wyborach powiedział, że w Krakowie w ostatnich latach udało się załatwić kilka spraw. Wymienił m.in. likwidację palenisk węglowych, realizację nowych inwestycji, tworzenie nowych boisk.

– Ale w Krakowie jest masa nierozwiązanych spraw i problemów, które utrudniają życie mieszkańcom. Mam tutaj na myśli choćby problemy komunikacyjne. Tak nie może funkcjonować metropolia w XXI wieku. Dlatego Kraków potrzebuje zmiany – powiedział Komarewicz.Konwencja w Nowej Hucie

Jego przemówienie co chwilę było przerywane gromkimi brawami. Rafał Komarewicz powiedział, że nieprzypadkowo swoją konwencję zorganizował w Nowej Hucie, w hali Hutnika. – Spotykamy się w Nowej Hucie, dlatego że ona jest symbolem zmiany. To tutaj zrodziła się krakowska Solidarność. Choć na tę zmianę w Krakowie musimy jeszcze chwilę poczekać – dodał Komarewicz.

Gościem specjalnym konwencji Komarewicza był marszałek sejmu Szymon Hołownia. – Przyjechałem do was, żeby powiedzieć wam, że Rafał Komarewicz, którego znacie nie tyle z gadania, a działania, jest człowiekiem który zasługuje na to, żeby zdobyć wasze zaufanie – podkreślił szef izby niższej parlamentu.

Hołownia: Kraków potrzebuje bezpiecznej zmiany

Marszałek mówił, że każde wybory prezydenckie są najciekawszymi wydarzeniami w demokracji. – Mam nadzieję, że Rafał zyska wasze zaufanie i że za pięć tygodni, bo do wyborów zostało zaledwie tylko tyle czasu, dojdzie do zmiany. To będzie ultrasprint o rozmiarach ultramaratonu, który mam nadzieję doprowadzi do tego, że Kraków doświadczy w tym roku bezpiecznej zmiany. Ta zmiana jest konieczna, ale musi być bezpieczna – dodawał Szymon Hołownia.– Życzę ci Rafał, żebyś sprostał temu wyzwaniu, które na siebie bierzesz. Z jednej strony ci gratuluję, ale z drugiej zazdroszczę, bo pewnie sam wystartowałbym w wyborach tego rodzaju. Ale mnie ubiegłeś – podkreślił Hołownia.

Komarewicz deklaruje organizację referendum

Komarewicz w trakcie swojego późniejszego przemówienia deklarował, że będzie chciał się skupić na sprawach komunikacyjnych, współpracy z otaczającymi gminami, aby tam poprawić jakość powietrza, co wpłynie bezpośrednio na wyeliminowanie smogu w samym Krakowie. Kandydat na prezydenta dodawał, że decydowanie o najważniejszych sprawach miasta będzie chciał oddać bezpośrednio mieszkańcom, poprzez organizację lokalnych referendów.

News will be here