To będzie skrót dla mieszkańców. W pięć dni wybudują chodnik

Szpital im. Narutowicza fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek rozpoczną się prace przy budowie 32-metrowego chodnika na terenie szpitala im. Narutowicza – poinformował Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

– Na tyłach szpitala im. Gabriela Narutowicza wyrosło nam spore osiedle i w ten sposób placówka stała się jakby naturalną barierą komunikacyjną dla osób chcących dotrzeć pieszo do przystanków transportu publicznego, dlatego wybierają najbliższą, ale ryzykowną ścieżkę biegnącą po koronie nasypu kolejowego – mówił w drugiej połowie października wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Zapewniał, że problem choć w części będzie rozwiązany w najbliższych tygodniach. – Zdecydowaliśmy, że przez teren szpitala będzie przebiegać chodnik – podkreślił. Mowa o budowie 32 metrów drogi dla pieszych oraz wykonaniu nowej bramki w ogrodzeniu szpitala.

Prace rozpoczną się w poniedziałek

Budowa chodnika ma kosztować do 30 tysięcy złotych, a prac wykona firma Wanta. – Prace przy budowie rozpoczną się w poniedziałek i potrwają zaledwie pięć dni. W piątek przejście najprawdopodobniej będzie udostępnione mieszkańcom – zapewnia Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZDMK.


comments powered by Disqus