Tysiąc budek lęgowych i karmników dla krakowian

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po raz dziewiąty Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wspólnie z Asocjacją Promotorów Radosnego Ptaka rozdadzą mieszkankom i mieszkańcom budki pozyskanych ze starych mebli czy foteli, oddanych m.in. do Lamusowni.

Budki lęgowe dla ptaków będzie można odebrać we wtorek, 14 lutego, w dwóch lokalizacjach:

- o godz. 10.30 przed otwieranym tego dnia Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej przy ul. Wielopole 17a (w tym miejscu rozdanych zostanie ok. 100 sztuk)

– o godz. 12.00 na placu Wszystkich Świętych (ok. 900 sztuk).

Wśród budek lęgowych, które zostaną rozdane znajduje się 200 budek dla jerzyków, 300 budek dla sikorek i 300 budek dla szpaków. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli odebrać jeden z 200 przygotowanych do dokarmiania ptaków karmników.

9-letnia tradycja walentynkowa

Przez ten czas doroczne rozdawanie budek nie odbyło się tylko raz – w 2021 r. ze względu na pandemię koronawirusa. W ciągu tych dziewięciu lat ekologiczne budki trafiały nie tylko do mieszkańców Krakowa, którzy przychodzili pod magistrat 14 lutego, ale też do spółdzielni mieszkaniowych, zarządców i administratorów budynków i osiedli, wspólnot mieszkaniowych oraz do ogrodów działkowych.

Łącznie aż do dzisiaj rozdano ponad 20 tys. budek i karmników. Zaoszczędzone w ten sposób drewno zapobiegło wycięciu ponad 2,5 tys. drzew.

Aktualności

Pokaż więcej