Ubrania stworzone z 4770 wykałaczek. Otwarcie Galerii Krakowskich Szkół Artystycznych [ZDJĘCIA]

fot. Materiały prasowe
Tygodnie mody, warsztaty artystyczne i spotkania z twórcami na stałe zagoszczą w Galerii Bronowice. Wszystko za sprawą Galerii Krakowskich Szkół Artystycznych, będącej wspólną przestrzenią dla projektantów mody, fotografików czy artystów sztuk wizualnych.

Wydarzeniem inaugurującym otwarcie Galerii KSA w Galerii Bronowice był wernisaż wystawy młodych designerek. Autorkami pierwszej dostępnej w tym miejscu ekspozycji są artystki związane z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi.

Beata Zhyvushka zaprezentowała wystawę retrospektywną – podróż od pierwszych wybiegowych projektów po kolekcję dyplomową, natomiast Bernadetta Perzanowska przedstawiła swoją debiutancką i bardzo osobistą kolekcję upcyclingową.

Na miejscu można zobaczyć różnorodne projekty, począwszy od tych bardziej użytkowych, przez bluzę, dla powstania której inspiracją był Kościół Metodystyczny Boston Avenue, aż po zestaw ubrań stworzony z 4770 wykałaczek.

Do 28 listopada miłośnicy mody oraz wszyscy zainteresowani pracami artystek będą mieli okazję z nimi porozmawiać, a także zapoznać się ze szczegółami kolekcji.

Nie tylko wystawy

Prezentacja autorskich prac projektantek ubioru rozpoczyna serię wydarzeń kulturalnych, jakie organizowane będą w Galerii KSA. W najbliższych miesiącach na odwiedzających Galerię Bronowice czekać będą weekendowe targi vintage, tygodnie mody, warsztaty artystyczne i spotkania z twórcami.

Co dwa tygodnie planowane są wernisaże wystaw projektantów i fotografów, będących absolwentami lub słuchaczami Krakowskich Szkół Artystycznych.

Galeria KSA jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-19:00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice, na poziomie +1 (dawny lokal Galerii ASP).