Ulice Krakowa po raz trzeci zmienią nazwy. Pojawią się nowe tabliczki

W niedzielę al. Focha stanie się al. Braterstwa i Siostrzeństwa fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Pl. Wszystkich Świętych stanie się pl. Praw Człowieka, ul. Wielopole – ul. Równego Traktowania, pl. Centralny – pl. Sprawiedliwości Społecznej, ul. Krupnicza – ul. Poszukiwania Dialogu, a al. Focha – al. Braterstwa i Siostrzeństwa.

W niedzielę 10 grudnia celebrować będziemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, upamiętniające podpisanie w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Z tej okazji wybrane ulice Krakowa już po raz trzeci na jeden dzień zmienią swoje nazwy, zwracając uwagę na kluczowe dla nas wszystkich wartości: szacunku i solidarności.

– Pragniemy tworzyć miasto praw człowieka, włączającą i zbudowaną na szacunku wspólnotę lokalną, wrażliwą i reagującą na krzywdę drugiej osoby. Kraków dla równości to nie tylko hasło, to dziesiątki zadań w obszarze równego traktowania, w edukacji, kulturze, bezpieczeństwie czy zdrowiu, które sprawiają, że Kraków w sposób mądry i inkluzywny odpowiada na różnorodne potrzeby każdej mieszkanki i mieszkańca. W niedzielę, 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka będziemy celebrować najważniejsze dla nas wartości, symbolicznie w przestrzeni miasta – mówi inicjatorka akcji Nina Gabryś-Janowska, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej.

W akcję włączył się Zarząd Transportu Publicznego, który przygotował tablice z nazwami ulic.