Urząd marszałkowski chce niepotrzebne banery. Cel jest jeden

fot. Dawid Kuciński

Po kampanii wyborczej zostaje mnóstwo banerów, które psują krajobraz polskich miejscowości. Urząd marszałkowski wychodzi z propozycją, aby to właśnie tam komitety zanosiły niepotrzebne materiały. Zostaną one przerobione na torby czy plecaki.

– Sprawdziłem, jak długo taki przedmiot może się rozkładać. Okazuje się że ok. 400 lat – mówi wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz, odpowiedzialny m.in. za projekt ekoMałopolska.

–  Dlatego apeluję do komitetów wyborczych wszystkich partii: nie pozwólmy, aby banery wyborcze psuły krajobraz Małopolski i przyczyniały się do degradacji środowiska. Przynieście je do urzędu marszałkowskiego, a my je posegregujemy i przetworzymy np. na torby i plecaki w duchu up-cyclingu – stwierdza Urynowicz.

Banerowe, ekologiczne torby trafią do mieszkańców regionu podczas konkursów i spotkań organizowanych m.in. przez zespół ekoMałopolski. Oczywiście twarze ani nazwiska kandydatów nie będą na nich rozpoznawalne.

Aby przekazać banery do Departamentu Środowiska UMWM, należy zadzwonić pod numer telefonu: 12 29 90 908 lub napisać na adres e-mailowy: paulina.kulewska@umwm.malopolska.pl

comments powered by Disqus