W Tauron Arenie spróbujemy pierogów z całego świata

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeszcze dziś będzie można odwiedzić Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata. Wydarzenia odbywają się w Tauron Arenie.

W trakcie Targu Świątecznego będzie można zrobić przedświąteczne zakupy na prezenty i do domu, rozgrzać się gorącymi napojami oraz spróbować przepysznych pierogów z różnych stron świata.

Podczas targów pojawią się wystawcy, którzy zaoferują m.in. produkty wykonane własnoręcznie, co sprawi, że prezenty będą jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Znajdziecie tam m.in. przetwory, herbaty, kawy, konfitury, sosy, słodkości, nalewki i inne rozgrzewające alkohole. Nie zabraknie kosmetyków, biżuterii, książek dla małych i dużych oraz dodatków od młodych projektantów, a także ozdób świątecznych.

Festiwal Pierogów Świata

Festiwal Pierogów Świata ma formę tętniącego życiem targu. Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Można znaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień, jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata. Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów.

Czym się różnią takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Na przykład Korea może poszczycić się pierogami mandu najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a najpopularniejsze pierogi Gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.

Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata w Krakowie

Tauron Arena
Niedziela – 10:00-18:00
Wstęp bezpłatny

comments powered by Disqus