W weekend możesz się zaszczepić w Nowej Hucie

fot. Julia Ślósarczyk

Trwa wakacyjna akcja szczepień przeciw COVID-19. W ten weekend wszyscy chętni będą mogli się zaszczepić przy Nowohuckim Centrum Kultury oraz na terenie Klubu Sportowego Wanda. W każdym z miejsc będą czekać jednodawkowe szczepionki firmy Johnson & Johnson.

Mobilny punkt szczepień został uruchomiony przy Nowohuckim Centrum Kultury na al. Jana Pawła II 232. Z kolei na terenie KS Wanda przy ul. Bulwarowej 39, obok basenu „Wandzianka”, pojawił się punkt szczepień w dostosowanym do tego celu autobusie elektrycznym krakowskiego MPK.

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonują wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

Do końca wakacji

Mobilne jednostki szczepień są organizowane dla przyspieszenia procesu szczepień krakowian i prowadzone są na zlecenie miasta przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie.

Akcja #KRAKOWSZCZEPI potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK SA.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce Nowa Huta
comments powered by Disqus