Weekend w pigułce (10–11 sierpnia)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Taneczna bitwa, piknik w zieleni i wakacje nad zalewem Nowohuckim. Sprawdźcie, co dzieje się w ten weekend w Krakowie.

Taneczna bitwa na rynku Podgórskim

W niedzielę od 19.00 rynek Podgórski stanie się wielką taneczną sceną. To za sprawą tanecznego widowiska Dance Battle to the Beatbox. Artyści będą rywalizować do dźwięków tworzonych na żywo przez beatboxerów. To część kolejnej edycji tanecznego festiwalu Fair Play Dance Camp. Podczas turnieju nie zabraknie lekcji tańca dla publiczności, które zaplanowano w przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami wydarzenia.

Piknikuj w zieleni

W ten weekend po raz kolejny będzie można zatracać się w zieleni. W parku Bednarskiego (10 sierpnia) i parku Krakowskim (11 sierpnia) odbędzie się kolejny już Piknik Krakowski. W programie m.in. zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne czy edukacyjne. Nie zabraknie dobrego jedzenia i możliwości wypoczynku w specjalnie przygotowanych strefach.

Nocny Market w Hali Cracovii

Przez cały weekend można również odwiedzić Nocny Market, który działa w Hali Cracovii przy ul. Focha 40. W każdy weekend (do końca września) czeka na was m.in. dobry street food. Dobrej muzyki też na pewno nie zabraknie. Nocny Market działa w następujących godzinach: piątek: 16:00 - 02:00, sobota 14:00 - 02:00 i niedziela 13:00 - 23:00.

Targi Sztuki Ludowej

Na Rynku Głównym trwają 43. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. W tym roku odbywają się pod hasłem „Ratujmy ginące piękno”. Do 25 sierpnia na rynku spotkać będzie można koronkarki, garncarzy, hafciarki, tkaczy, rzeźbiarzy czy artystów malujących na szkle. Nie zabraknie występów zespołów tanecznych i kapel muzycznych.

Krakowski Kiermasz Książki

Przez cały weekend warto zajrzeć na plac św. Marii Magdaleny, gdzie będzie trwał Krakowski Kiermasz Książki. Na miłośników literatury czekają nie tylko książki, ale również warsztaty, animacje dla najmłodszych, pyszna kawa i wypoczynek na leżakach. Wstęp wolny.

Spacery wokół kamieniołomu Liban

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza na spacery badawcze wokół kamienołomu Liban w Podgórzu. Uczestnicy z bliska zobaczą pracę przyrodniczych ekspertów, poznają przyrodę tego miejsca i wezmą udział w inwentaryzacji gatunków żyjących na tym terenie.

W spacerach mogą wziąć udział osoby w każdym wieku. Organizatorzy zalecają jednak, aby dzieci miały ukończony 10. rok życia. Na spacery obwiązują zapisy. Formularz rejestracyjny

Udział w spacerach jest bezpłatny. Początek spaceru przy ul. Za Torem 22. Pierwszy spacer odbędzie się 10 sierpnia o 9.00.

Bulwar(t) Sztuki zaprasza po raz kolejny

Po raz kolejny zachęcamy do wybrania się nad zalew Nowohucki (nie tylko w weekend). Jeszcze tylko do końca sierpnia potrwa Bulwar(t) Sztuki. W sobotę o 21.00 spektakl „Radium girl”, a w niedzielę poranna joga, warsztaty Impro Krk, koncert Na ramionach gigantów i pokaz filmu „120 uderzeń serca”. Wstęp wolny.

comments powered by Disqus