Weekend w pigułce (18 – 20 czerwca): Noc Teatrów, Kiermash, gra w palanta na Wawelu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dzieje się w ten weekend, zwłaszcza w plenerze. Noc Teatrów, Kiermash, Holi Święto Kolorów to tylko niektóre z wydarzeń.

Noc Teatrów

Spektakle, plenerowe przedstawienia i inne przedsięwzięcia w całym mieście. Noc Teatrów odbędzie się już w ten weekend. Spektakle w ramach Nocy Teatrów (19/20 czerwca) będą się odbywały zarówno w teatrach, jak i w plenerze. Rynek Główny, strefa przy Tauron Arenie i Wesołej staną się plenerowymi scenami dla różnych teatralnych propozycji. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny - na większość spektakli obowiązują nieodpłatne wejściówki. Można je już odbierać w siedzibach poszczególnych teatrów. Na część spektakli obowiązuje rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Kiermash tym razem w Hype Parku

Kiermash powraca. W weekend 19 – 20 czerwca w Hype Parku zagości niezależna moda i użytkowy dizajn. Podczas wiosennej edycji na Kiermashu znajdziecie wiele niepowtarzalnych sukienek, letnich bluzek, lekkich płaszczy i akcesoriów odświeżających letni look. Torby, plecaki, nerki to też coś, czego z pewnością nie zabraknie. W sobotę wydarzenie potrwa w godzinach 12:00 – 21:00, a w niedzielę - 12:00 – 18:00.

Mecz w palanta na Wawelu

To pierwsza od kilku stuleci taka rozgrywka na Wawelu! Najwcześniejsze polskie wzmianki o grze w palanta pochodzą z pierwszej połowy XV wieku. W sobotę o 18.00 na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu rozpocznie się mecz, w trakcie którego zawodnicy w strojach z epoki na zaaranżowanym boisku będą walczyć o względy obecnego na meczu monarchy i dworu. Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

XIX Ogólnopolskie Dni Owada

Przez cały weekend Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada) zaprasza na 19. edycję Ogólnopolskich Dni Owada. To okazja, by zobaczyć kolekcje żywych owadów ezgotycznych i krajowych – szkodników, owadów kramowych, owadów wodnych, leśnych, drapieżnych czy koprografów. Zostaną zaprezentowane kolekcje motyli z Muzeum Arthropoda w Bochni i z Motylarni w Czaplach Wielkich. Wstęp wolny.

Lato na Fortach

To już druga edycja Lata na Fortach w Fortach Kleparz. Przez trzy miesiące zaplanowano ponad 30 koncertów – tutaj rock, blues, pop i alternatywa spotykają się w jednym miejscu. W niedzielę wystąpią WaluśKraksaKryzys (18.00) i Organek (20.30).

Krakers w pełni

Trwa jubileuszowa edycja Cracow Art Week. Popularny Krakers w tym roku upływa pod hasłem „(No) Hope”. W programie głównym uczestniczy ponad 50 miejsc, w tym galerie z wieloletnią tradycją czy laureaci sekcji Laboratorium wspierającej początkujących twórców i kolektywy. Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Hiszpańskie koncerty

Pod patronatem ambasadora Hiszpanii w Polsce i Instytutu Cervantesa w Krakowie, w piątek o godz. 19.30 i w sobotę o godz. 18.00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego zabrzmią koncerty na wskroś hiszpańskie – zarówno ze względu na wykonywany repertuar, jak i zaproszonych z tej okazji artystów. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi znakomity dyrygent hiszpański – José Miguel Pérez-Sierra, uznawany za  jednego z najwybitniejszych dyrygentów młodego pokolenia.

Holi Święto Kolorów

W niedzielę na terenie Centrum Sportu Parkowa odbędzie się Holi Święto Kolorów. W programie: 9 kolorów proszków, kolorowa wata cukrowa i muzyka grana przez dj-ów. Na miejscu pojawią się również food trucki. Start: godz. 14.00.

Jazz Club Dworek w nowej formie

Klub W Dworku Białoprądnickim powraca na muzyczną mapę Krakowa po 40 latach. Chociaż w nowej formie, niezmienne jest jedno: nie zabraknie tu dobrej muzyki. Na miejscu będzie można równie zobaczyć wystawę zdjęć Jazz Club Dworek z lat 70. i 80. W piątkowy wieczór wystąpią Kuba Płużek „Book of Resonance” (godz. 20.00), a o 21.00 rozpocznie się jam session. Wstęp wolny.

Zielone Mistrzejowice

Spotkania, relaks, artystyczna wymiana. Tak zapowiadają się trzy najbliższe tygodnie w Mistrzejowicach. W ten piątek startuje cykl „Zielone Mistrzejowice” – centrum wydarzeń będą zielone tereny i Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. W programie warsztaty teatralne i rękodzielnicze, artystyczne plenery, joga na łące, wycieczki rowerowe i zabawy podwórkowe. Wstęp wolny. Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Spektakle, strefa kibica i zajęcia sportowe

Arena Garden znów przygotowała kilka propozycji na ten weekend. W tym tygodniu w programie m.in. spektakle w ramach Nocy Teatrów, „Radiowcy bez cenzury”, akcja „Rowerowo na Sport(n)owo”, zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych w ramach cyklu „Arena w ruchu” oraz animacje i warsztaty dla dzieci. W ten weekend przy arenie będzie można również kibicować polskiej reprezentacji podczas sobotniego meczu z Hiszpanią. Wstęp wolny.

Słoń w Hype Parku

W piątek o 20.00 w Hype Parku wystąpi Słoń. Hip-hopowe fascynacje połączone z rockowymi i metalowymi inspiracjami to jedna z najważniejszych cech dzisiejszego stylu Słonia. Początek koncertu o 20.00 (otwarcie bram o 19.00). Bilety w cenie 59 – 85 zł.

Zwierzyniec królewski na Wawelu

Dzikie i drapieżne „bestie" opanowały ogrody królewskie. „Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu” to nowa wystawa prezentowana na Zamku Królewskim. Znany na całym świecie artysta Józef Wilkoń po raz pierwszy prezentuje swoje dzieła na Wawelu i w jego oddziałach. W królewskich ogrodach można już oglądać rzeźby zwierzą nawiązujacych do zwierzyńca istniejącego na Wawelu w czasach ostatnich Jagiellonów i przedstawień animalistycznych na arrasach wawelskich.

Kino sferyczne w Ogrodzie Doświadczeń

Początkiem czerwca ruszyły codziennie projekcje w kinie sferycznym w Ogrodzie Doświadczeń. Kino znajduje się w namiocie sferycznym. Liczba miejsc jest ograniczona do połowy (15 osób). Projekcje 3D i 2D odbywają się przy użyciu laserowego rzutnika z soczewką, tzw. „rybim okiem”. Bilety do Planetarium można kupić w kasie Ogrodu Doświadczeń, obowiązuje również bilet wstępu do Ogrodu.

comments powered by Disqus