Weekend w pigułce: Koncerty charytatywne dla Ukrainy, Ralph Kamiński w Nowohuckim Centrum Kultury

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nadchodzący weekend 12–13 marca upłynie pod znakiem wydarzeń charytatywnych na rzecz Ukrainy. Kupując bilet na koncert czy spektakl, można wesprzeć różne organizacje pomagające uchodźcom.

Koncert „Kraków dla Ukrainy”

13 marca w Klubie Kwadrat odbędzie się koncert charytatywny „Kraków dla Ukrainy", którego ideą jest zbiórka pieniędzy dla naszych sąsiadów. Na scenie pojawi się Decapitated, Pudelsi, Chupacabras i Ornette.

Prowadzenie: Marek Rusinek.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, warunkiem uczestnictwa jest wsparcie zbiórki pieniężnej. Otwarcie Bram 17:00. Start 18:00.

Pieniądze w całości zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Szczegółowe informacje dostępne tutaj.

Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy w Filharmonii

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, Filharmonia Krakowska organizuje koncert charytatywny, z którego dochód przekazany zostanie na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających w krakowskim Zgromadzeniu Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Podczas koncertu, jaki odbędzie się w niedzielę, 13 marca 2022 roku o godz. 20.00, wystąpi Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Alexandra Humali.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie biletowej. Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl, tel. +48 12 619 87 22.

ASOT1000 Poland zbierze fundusze dla PCK na pomoc uchodźcom

W sobotę 12 marca w TAURON Arenie Kraków odbędzie się ASOT1000. Impreza odbędzie się pod nazwą #danceforukraine z racji przekazania części zysków ze sprzedaży biletów oraz zebranych podczas wydarzenia pieniędzy dla PCK na pomoc Ukraińcom szukającym schronienia w Polsce.

Stream #danceforukraine będzie dostępny na platformach takich jak Facebook, YouTube i Twitch od godz. 19.00 w sobotę do godz. 4.00 w niedzielę. Bilety na wydarzenie są nadal dostępne, dla fanów chcących je zakupić w ostatnim momencie – można to zrobić pod tym linkiem. Część zysku ze sprzedaży biletów zostanie przekazana dla Polskiego Czerwonego Krzyża, dlatego zakup biletu to również pomoc dla potrzebujących.

„Niechciana stołeczność” w MCK

To jeden z tragicznych i mało znanych rozdziałów w historii Krakowa. „Niechciana stołeczność” to nowa wystawa Międzynarodowego Centrum Kultury, która opowiada o architekturze i urbanistyce miasta w czasie niemieckiej okupacji.

Ekspozycję „Niechciana stołeczność. Architektura i urbanistyka Krakowa w czasie okupacji niemieckiej 1939–1945” można zwiedzać od 5 marca do 5 czerwca 2022 roku w Galerii MCK przy Rynku Głównym 25 w Krakowie.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wystawy.

Muzeum Krakowa dla Ukraińców za 1 zł

Muzeum Krakowa poinformowało, że wszystkie wystawy są dostępne dla obywateli Ukrainy za symboliczną złotówkę.

Od 3 marca obywatele Ukrainy, którzy przedstawią stosowny dokument potwierdzający narodowość, uprawnieni są do zwiedzania wszystkich wystaw Muzeum Krakowa w promocyjnej cenie 1 zł.

W przypadku wystaw, na które konieczna jest rezerwacja biletów, goście będą wpuszczani w miarę wolnych miejsc.

Darmowe seanse dla uchodźców w Multikinie

Multikino wprowadza darmowe seanse dla uchodźców dotkniętych wojną w Ukrainie. Od najbliższego piątku, 11 marca, w kinach sieci rozpoczną się seanse z ukraińskim dubbingiem, w tym w Krakowie.

Pokazy bajek dla dzieci z Ukrainy w Kinie pod Baranami

Kino pod Baranami zaprasza dzieci z Ukrainy na bezpłatne, poranne seanse bajek i filmów.

W tym tygodniu w programie: animowane przygody Reksia – ulubieńca polskich maluchów oraz Amazonia. Przygody małpki Sai – fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi.

Szczegóły dostępne tutaj.„Horyzonty równości” w Dworku Białoprądnickim

Dworek Białoprądnicki rozpoczął drugą edycję „Horyzontów równości”. To seria otwartych, bezpłatnych wykładów i webinarów antydyskryminacyjnych, propagujących postawy dialogiczne, piętnujących język nienawiści, uczących języka dobrej mowy, wskazywania dobrych praktyk rozumienia różnorodności życia społecznego.

Więcej informacji tutaj.

Retro Cabaret na Scenie Berlin

Teatr Nowy Proxima zaprasza na Scenę Berlin, gdzie w sobotę 12 marca odbędzie się widowisko nawiązujące do historii kabaretów i rewii z początku XX wieku, takich jak Moulin Rouge, Ziegfield Follies czy Folies Bergère. W programie m.in. chair dance, cyrkowe akrobacje czy burleska. Początek o godz. 19.00.

Szczegóły dostępne tutaj.

Ralph Kamiński w Nowohuckim Centrum Kultury

Ralph Kaminski – wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków.

Jesienią 2021 roku ukazała się nowa płyta Ralpha Kaminskiego zatytułowana „KORA”. Ralph sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia.

Artysta wystąpi 12 marca w Nowohuckim Centrum Kultury. Więcej informacji na stronie NCK.Krakowska Wiosna Wiolonczelowa

Trwa Krakowska Wiosna Wiolonczelowa. W sobotę i niedzielę w Auli Florianka odbędą się następujące koncerty:

12 marca, godz. 19.00: Mistrzowskie interpretacje (Pietro Locatelli/Alfredo Piatti/Piotr Czajkowski/Henriëtte Bosmans/Dmitri Shostakovich)

Olsi Leka – wiolonczela

Peter Caelen – fortepian

13 marca, godz. 18.00: Marcel Chyrzyński – Ukiyo-e na orkiestrę smyczkową, Krzysztof Meyer – Musica Concertante na wiolonczelę, fortepian, smyczki i perkusję op. 130, Astor Piazzolla, Double Concerto (Hommage A Liége) na wiolonczelę, fortepian i smyczki (arr. J. Kalinowski i M. Szlezer), Wolfgang Amadeusz Mozart – Divertimento D-dur K. 136

Jan Kalinowski – wiolonczela

Marek Szlezer – fortepian

Wystąpi Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie pod batutą Adama Klocka.

Teatr Praska 52 gra dla Ukrainy

13 marca w Teatrze Praska 52 odbędzie się pokaz spektaklu „Pocieszne Wykwintnisie”. Dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz walczącej Ukrainy. Początek spektaklu o godz. 19.00.

„Pocieszne Wykwintnisie” to najbardziej znienawidzona przez Francuzów molierowska sztuka. Dlaczego? Ostrze satyry godzi w prowincję, a ściślej w „ prowincjałki” – ich bezguście, pęd za modą, ale też piętnuje zadzieranie nosa tych ze stolicy... Wieczny podział na lepszy i gorszy sort! Paryżanie i pogardzana reszta. To świat, w którym nie można być sobą, „trza” przywdziać maskę kogoś lepszego. Jakże daleko jeszcze tym Francuzom do „wolności, równości i braterstwa”? Ale czy tylko im?