Wiadomo już, kiedy ruszą prace na al. 29 Listopada [AKTUALIZACJA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

26 listopada wykonawca ma przejąć plac budowy zapowiadanej od lat inwestycji drogowej na północy miasta. Są też informacje o pierwszych utrudnieniach.

– Od 26 listopada wykonawca będzie już mógł prowadzić działania na terenie objętym inwestycją – zapowiada Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich. Jak mówi, w pierwszej kolejności ekipy mają się pojawić w dwóch miejscach. Pierwszym ma być rejon estakady na skrzyżowaniu al. 29 Listopada z ul. Opolską. Rozpoczną się tam prace przy przekładaniu podziemnych instalacji, ale nie wpłyną one na ruch samochodowy.

Pierwsze utrudnienia

Drugie miejsce to wiadukt kolejowy na linii w stronę Warszawy, a więc w rejonie ul. Siewnej. Według aktualnych ustaleń, w weekend 28-29 listopada przejazd al. 29 Listopada zostanie całkowicie zamknięty w nocy z soboty na niedzielę, pomiędzy północą a godziną 4. Ma to związek z częściową rozbiórką wiaduktu.

ZIM na razie nie potwierdza tej daty oficjalnie, ponieważ nie została jeszcze podpisana stosowna umowa z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach wszystkie formalności zostaną dopełnione.

Łagodne początki

W początkowym okresie inwestycji kierowcy nie będą odczuwać większych utrudnień. Wykonawca ma pracować głównie poza pasem drogowym, przygotowując miejsce pod poszerzenie drogi.

Ruch kolejowy na linii do Warszawy zostanie utrzymany, ale po jednym torze, co będzie się wiązało z ograniczeniem prędkości i możliwymi opóźnieniami – więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. W późniejszym czasie przebudowany zostanie również drugi wiadukt kolejowy, bliżej ulicy Meiera.

AKTUALIZACJA: Już po publikacji tego tekstu Zarząd Inwestycji Miejskich przekazał oficjalne, uaktualnione informacje. Potwierdzona została data 26 listopada jako termin rozpoczęcia inwestycji, natomiast nocne zamknięcie pod wiaduktem zostało przesunięte z weekendu 28/29 listopada na weekend 5/6 grudnia. Ostatecznie zostanie to potwierdzone po podpisaniu umowy z PKP PLK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały