Wianki. Dziewięć scen, ponad 70 artystów

Wianki zakończy pokaz fajerwerków nad Wisłą fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, odbędzie się muzyczne święto – Wianki.

Dziewięć scen, a na nich koncerty ponad 70 artystów – tak w wielkim skrócie prezentuje się tegoroczny program Wianków. W programie również Unsound Silent Disco, noc klubowa czy warsztaty z plecenia wianków. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że jak co roku formuła Wianków odwołuje się do francuskiego Fête de la Musique, czyli cyklicznej imprezy odbywającej się pierwszego dnia lata na całym świecie.

Od rana na rynku Podgórskim będzie można wziąć udział w lekcji jogi i co więcej – przyczynić się do pobicia rekordu największej sesji jogi w Polsce. W programie nie mogło zabraknąć wcześniej wspomnianych warsztatów z plecenia wianków. Odbędą się na bulwarze Czerwieńskim od 15.00 do 17.00. O 18.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na ten najpiękniejszy.

Zwieńczeniem Wianków będzie jak co roku pokaz fajerwerków nad Wisłą, który rozpocznie się o 22.30.

Od Nowej Huty po bulwary

A teraz czas na muzyczny rozkład jazdy. Podobnie jak w ubiegłych latach, na różnych scenach w mieście wystąpią ci dobrze znani oraz początkujący artyści polskiej sceny muzycznej.

Na pierwszy ogień – Scena Hard Rock Cafe na Rynku Głównym. Od godziny 16.00 wystąpią Rasmentalism, duet Flirtini, Miuosh, Natalia Nykiel i The Dumplings.

Pod Wawelem, przy ul. Powiśle, pojawi się Scena Coca-Coli. Nad Wisłą wystąpią duet Tęskno, Fisz Emade Tworzywo, Barbara Wrońska, Misia Furtak i Mela Koteluk.

Sporo będzie się również działo przed Nowohuckim Centrum Kultury. Na Scenie Krakowskiej od godz. 16.30 swoje koncerty rozpoczną Sokół Orchestra, Patrick the Pan, Limboski i Renata Przemyk.

W tym roku jedna ze scen pojawi się również przy Pompie. Mowa o scenie przy Teatrze Slowackiego. To właśnie tutaj w tym roku na publicznośc czekają Off Wianki organizowane wspólnie z Off Radiem Kraków. Wystąpią Zeu5, Kroki, Fedkowicz Duo oraz Eta Hox.

Wiankowej sceny nie mogło zabraknąć na Kazimierzu. Plac Nowy stanie się przestrzenią muzycznych eksperymentów. Na Scenie Alternatywnej (od godz. 18.00) wystąpią BNNT, Laboratorium Pieśni, Resina oraz amerykańska kapela Enablers.

W tym roku pojawi się również Scena Debiutów. W klubie Hevre swoją twórczość zaprezentują początkujący artyści z Polski i Ukrainy. Początek o 16.00. Zagrają: Hearts Hunters, Szymonmówi, Postman, OY Sound System i Ziela.

Wianki połączą również siły z rozpoczynającym się Festiwalem Kultury Żydowskiej. W festiwalowym namiocie przy rogu ulic Józefa i Wąskiej odbędzie się potańcówka w rytm utworów granych przez Małą Orkiestrę Dancingową.

Muzyka zabrzmi również w Altanie na Plantach. O 15.00 w ramach sceny Młodzi w Mieście wystąpią soliści z zespołu Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie.

Muzyczna noc

Wianki to również Noc Klubowa. A ta odbędzie się w różnych, dobrze znanych klubach w naszym mieście. Dobrej muzycznej zabawy nie zabraknie w Hevre, Forum Przestrzenie, Pasażu, Prozie, Strefie oraz Szpitalnej 1.

O północy na scenie Hard Rock Cafe rozpocznie się Unsound Silent Disco, podczas którego zagrają Anz, Teki Latex, Dtekk i Rusałka.

comments powered by Disqus