Zbiórka dla bezdomnych kobiet z okazji Dnia Matki

fot. pixabay.com

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie szacuje, że pod Wawelem jest ponad 2,3 tys. osób bezdomnych. W kryzysie bezdomności nie brakuje także kobiet, w tym matek z dziećmi. To dla nich odbywa się zbiórka w centrum Nowe Czyżyny.

Od 20 do 25 maja (w godzinach 11-19) są zbierane dary na rzecz Schroniska z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13/C.

Można przynosić środki higieniczne, w tym m.in. kosmetyki dla kobiet i dzieci, dezodoranty, żele pod prysznic, mydła w płynie, akcesoria do paznokci, szczotki do włosów, jak również artykuły dziecięce, np. lekkie zabawki, zabawki do piaskownicy czy piłki. Ponadto na zbiórkę będzie można przynosić podstawowe artykuły spożywcze, takie jak np. kawę, herbatę czy słodycze.

– Kryzys bezdomności może dotknąć każdego. Ważne jednak jest, aby w takiej sytuacji wyciągnąć pomocną dłoń. Jeśli nie wiemy, jak to zrobić samemu, akcje takie, jak organizowana w Nowych Czyżynach są do tego najlepszą okazją – zachęca Anna Brzozowska, marketing manager z CH Nowe Czyżyny w Krakowie. – Dzieląc się tym, co mamy lub po prostu dzieląc się codziennymi zakupami, każdy może wesprzeć działalność ośrodka, który przygarnia kobiety, w tym także matki z dziećmi. Taka pomoc uzupełnia zapasy schroniska i trafia bezpośrednio do podopiecznych, które znajdują się aktualnie pod jego skrzydłami – dodaje.

Schronisko ma dzis 50 miejsc dla kobiet, w tym sześć z tzw. usługami opiekuńczymi. Pomoc znajdują tutaj panie, które padły ofiarą m.in. przemocy domowej, przemocy seksualnej czy problemów rodzinnych.

 


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny