Zderzenie autobusu z osobówką. Ranne dzieci i dwa zgony

fot. materiały prasowe
Na drodze krajowej nr 75 w Witowicach Górnych samochód osobowy zderzył się z autobusem kursowym relacji Kraków - Nowy Sącz. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarły dwie osoby
W czwartek, 26 sierpnia, około godz. 15:10 na drodze krajowej nr 75, w Witowicach Górnych  doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Toyota z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autobusem - poinformował Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

W skutek zdarzenia 48-letni kierujący oraz 51-letni  pasażer Toyoty ponieśli śmierć na miejscu. Ranni również zostali pozostali pasażerowie toyoty – trójka dzieci. Dwóch chłopców w wieku 9 i 10 lat, którzy z ciężkimi obrażeniami ciała zostało przetransportowanych Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie, natomiast trzecie dziecko, 9-latek został przewieziony do szpitala w Nowym Sączu z obrażeniami nie zagrażającymi życiu.

W autobusie łącznie z kierowcą jechało 30 osób. Jedna pasażerka autobusu została przewieziona do szpitala, po udzieleniu pomocy medycznej została wypisana do domu.

Przez wiele godzin na miejscu prokurator z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny. Wykonano dokumentację fotograficzną, zabezpieczono ślady, ustalono świadków. Na czas wykonywanych czynności droga krajowa nr 75 w Witowicach Górnych była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy, na które kierowali policjanci. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.