Zostań #WOLOMFK, czyli Miesiąc Fotografii poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wolontariat w trakcie Miesiąca Fotografii to możliwość bycia ambasadorem międzynarodowego projektu, poznania pasjonatów, entuzjastów i światowej sławy artystów. Organizatorzy oferują współpracę ze specjalistami na różnych etapach tworzenia wydarzenia.

Pod koniec czerwca w Krakowie, po raz 21. wystartuje Miesiąc Fotografii, jeden z czołowych festiwali fotograficznych w naszej części Europy. W tym roku Wystawa Centralna zwróci oczy widzów w kierunku Afryki. „AFROTOPIE. Wschód – Zachód, Zachód – Wschód” - taką nosi nazwę, to projekt, który za pośrednictwem twórczości wybranych artystek i artystów pochodzących z kilkunastu kultur Wschodniej i Zachodniej Afryki opowiada o kwestiach uniwersalnych - m.in. o wciąż ewoluującej wrażliwości wizualnej, stosunku do własnych zwyczajów i praktyk kulturowych.

Jak co roku organizatorzy zapraszają młodych ludzi do bycia częścią festiwalu jako #WOLOMFK.

Wolontariusze MFK działają kolektywnie w wielu przecinających się wzajemnie obszarach, rozwijając swoje pasje i zainteresowania oraz nabywając niezwykle cenne kompetencje na rynku pracy. Będą mieli szansę zobaczyć, jak wygląda produkcja dużego eventu, jakim jest międzynarodowy festiwal. Poznają zaplecze organizacyjne - od prac technicznych i manualnych przy montażach wystaw, poprzez działania w Social Mediach czy przy fotoreportażach. A wszystko to z naciskiem na współpracę w grupie.

Wolontariat, czyli przyjaźnie na lata

Zespół #WOLOMFK to jednak przede wszystkim grupa młodych, wzajemnie inspirujących się ludzi, pasjonatów fotografii i innych dziedzin sztuki. Wolontariat to doskonałe miejsce na zawarcie nowych znajomości - niejednokrotnie na całe życie.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia kandydatek i kandydatów, którzy ukończyli 16 lat (osoby niepełnoletnie zobowiązane są przedłożyć pisemną zgodę od rodziców lub prawnych opiekunów). Formularz zgłoszeniowy jest dostępny TUTAJ.

Jeśli wolontariusz planuje odbyć praktyki, należy zgłosić to w formularzu rekrutacyjnym i podczas indywidualnej rozmowy kwalifikacyjnej - przypominają organizatorzy.