ZZM przygotowuje nowy park linearny, tym razem w Bronowicach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Projekt jest w trakcie przygotowywania, prace mają się rozpocząć w przyszłym roku. Zarząd Zieleni Miejskiej przymierza się do utworzenia parku wzdłuż ulicy Tetmajera w Bronowicach.

To będzie spora inwestycja, biorąc pod uwagę długość projektowanego obecnie parku. Ma on mieć charakter rzeczny, z wykorzystaniem przebiegającego wzdłuż ulicy kanału.

– Wzdłuż całej ul. Tetmajera mamy tereny zielone, aż do stawów przy końcu. Projektujemy tam liniowy park rzeczny – mówi nam Jarosław Tabor, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

W ubiegłym roku przygotowana została koncepcja, w tym natomiast urzędnicy chcą mieć gotowy projekt ze wszystkimi pozwoleniami i uzgodnieniami. – Chcemy wpisać to do budżetu na przyszły rok, żeby móc przynajmniej rozpocząć etapową realizację tego zadania – zapowiada dyrektor Tabor.

Jak tłumaczy, to odpowiedź na zgłaszane od dłuższego czasu postulaty mieszkańców. W okolicy prowadzonych jest coraz więcej inwestycji deweloperskich, stąd oczekiwanie, by miasto zadbało o teren zielony i stworzyło tam dogodne warunki do spacerowania.

Ścieżki na pomostach

Według zapowiedzi ZZM, ingerencja w teren zielony ma być ograniczona do minimum. Stąd m.in. założenie, by na zadrzewionym terenie nie budować standardowych ścieżek. – W części zadrzewionej nie ma możliwości zrobienia alejek, więc praktycznie wszystkie będą nadwieszane. Będziemy spacerować ponad ziemią różnymi pomostami, tak by nie uszkodzić żadnego drzewostanu. W przeciwnym razie musielibyśmy wyciąć wiele drzew – tłumaczy Jarosław Tabor.

To będzie więc kolejne miejsce, w którym ZZM wykorzystuje pomosty. Takie rozwiązania pojawiły się m.in. w nowym parku kieszonkowym przy ul. Wadowickiej. Po drewnianych konstrukcjach będziemy też spacerować w tworzonym obecnie parku Duchackim. Prace postępują i zgodnie z zapowiedziami urzędników, pierwsza część zagospodarowanego parku ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Bronowice? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/bronowice
comments powered by Disqus