33-letni diler zatrzymany. W walizce miał 14 kg mefedronu

fot. Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie

W trakcie interwencji mężczyzna próbował wyrzucić przez okno walizkę z 14 kilogramami mefedronu o czarnorynkowej wartości blisko miliona złotych. Dilerowi grozi do 12 lat więzienia.

W poniedziałek, 19 września, krakowscy policjanci udali się do jednego z mieszkań na terenie Podgórza, gdzie przebywać miał 33-letni mężczyzna podejrzewany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Gdy pomimo dochodzących z wewnątrz głosów nikt nie otwierał, funkcjonariusze postanowili wejść siłą.

– Kiedy policjanci wkroczyli do mieszkania, zauważyli, że poszukiwany przez nich 33-latek próbuje wyrzucić przez okno walizkę. Kryminalni udaremnili zamiary mężczyzny, odebrali mu walizkę i sprawdzili jej zawartość, która jak się okazało wypełniona była … woreczkami z mefedronem. Przyłapany na gorącym uczynku 33-latek, przyznał, że narkotyki są jego własnością – informuje Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Po zważeniu woreczków znajdujących się w walizce, wyszło na jaw, iż zawierają one prawie 14 kg mefedronu o czarnorynkowej wartości blisko miliona złotych. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia, tymczasem decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze