Autobusy pojadą na os. Żabiniec

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

ZTP planuje uruchomienie dwóch linii autobusowych obsługiwanych przez miniautobusy. Komunikacja miejska ma obsłużyć m.in. os. Żabiniec.

Zarząd Transportu Publicznego ogłosił przetarg na nowego operatora w komunikacji miejskiej. Po jego rozstrzygnięciu planowane jest uruchomienie nowej linii autobusowej, która obsłuży os. Żabiniec na Prądniku Białym. Linia ma kursować po trasie: „Nowy Kleparz” – ul. Prądnicka, ul. Pielęgniarek, ul. Prądnicka, ul. Lekarska, ul. ks. Siemaszki, ul. Jaracza, ul. Żabiniec – „Żabiniec” (powrót: ul. Żabiniec, ul. Zdrowa, ul. Prądnicka, ul. Bratysławska, ul. Doktora Twardego).

Planowania częstotliwość: co 10 minut w godzinach szczytu i co 15 poza godzinami szczytu w dni powszednie oraz co 20 minut w dni wolne. Pasażerów mają wozić autobusy klasy mini, o długości od 5,8 do 8,6 metra i minimalnej pojemności 26 osób, zerooemisyjne lub niskoemisyjne.

Między Mydlnikami a Salwatorem

Nowa linia ma połączyć Mydlniki z Salwatorem przez Wolę Justowską.  Na trasie „Mydlniki Wapiennik P+R” – ul. Brzezińskiego, ul. Balicka, ul. Zakliki z Mydlnik, ul. Podłużna, ul. Chełmska, al. Kasztanowa, al. Modrzewiowa, ul. Królowej Jadwigi, ul. 28 Lipca 1943, ul. Starowolska, ul. Jodłowa, ul. Księcia Józefa – „Salwator” pojazdy mają podjeżdżać na przystanki co 20 minut w szczycie i dwa razy na godzinę poza szczytem w dni powszednie oraz  co 30 minut w ciągu dnia oraz co 60 minut w godzinach porannych i wieczornych w dni wolne. Do jej obsługi również będą skierowane pojazdy typu mini, jednak już z tradycyjnym napędem.

ZTP planuje również uruchomienie nowych linii autobusowych na ul. Mistrzejowickiej, Kozienickiej – na odcinku za autostradą, Widłakowej, Tetmajera i w Grębałowie. Na więcej informacji trzeba jeszcze poczekać.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały