Autostrada A4 będzie miała trzeci pas. Zakończenie budowy w 2022 roku

Autostrada A4 fot. GDDKiA

We wtorek przedstawiciele krakowskiego oddziału GDDKiA podpisali umowę o wartości prawie 15 mln złotych na zaprojektowanie i wybudowanie dodatkowego pasa ruchu odcinka autostrady A4 od węzła Kraków-Południe.

– Zadaniem wykonawcy jest zaprojektowanie i wybudowanie dodatkowego pasa ruchu na autostradzie A4 o długości 900 metrów – mówi Maciej Michałowski, dyrektor biura ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. – Poszerzenie jezdni o dodatkowy pas ruchu w kierunku wschodnim usprawni przejazd i płynność ruchu – dodaje.

Dodatkowy pas ma zostać wykonany na jezdni w stronę Rzeszowa, na odcinku od węzła Kraków Południe w kierunku węzła Kraków Łagiewniki. Przebudowana zostanie łącznica z węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, wybudowane ekrany akustyczne i droga serwisowa, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży).

Jak informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA, od dziś wykonawca ma 17 miesięcy na wykonanie projektu wraz z uzyskaniem zgody na realizację inwestycji i 9 miesięcy na zrealizowanie robót. Jednak do czasu przeznaczonego na realizację robót nie będzie wliczany okres zimowy, liczony od 15 grudnia do 15 marca. Zakończenie rozbudowy powinno nastąpić w 2022 r.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice
comments powered by Disqus