Budowa Centrum Muzyki przyniesie zmiany na ul. Piastowskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Dróg Miasta Krakowa szuka projektanta, który przygotuje dokumenty potrzebne do przebudowy fragmentu ulicy Piastowskiej. Ma to związek z planowaną budową Centrum Muzyki.

Przebudowa całej szerokości ulicy Piastowskiej ma objąć fragment rozpoczynający się na wysokości planowanego Centrum Muzyki, a kończący za skrzyżowaniem z ul. Mydlnicką i ul. Igrców. Natomiast chodnik i droga dla rowerów mają zostać wybudowane na dłuższym odcinku, do mostu na Rudawie, po stronie Błoń.

Zgodnie z wytycznymi Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu, skrzyżowanie z Mydlnicką i Igrców ma zostać skorygowane w taki sposób, by wloty tych ulic były dokładnie naprzeciwko siebie. To oznacza przebudowę krótkich fragmentów tych ulic w rejonie skrzyżowania.

Zmiany dla rowerzystów

Na krótkim fragmencie naprzeciwko pętli tramwajowej, od ul. Mydlnickiej w stronę Centrum Muzyki, planowany jest odcinek drogi dla rowerów. Tuż za skrzyżowaniem ul. Piastowskiej i al. 3 Maja ścieżka będzie jednak przeniesiona na drugą stronę ulicy: rowerzyści przejadą przejazdem i będą mogli kontynuować jazdę wzdłuż Błoń w stronę Starego Miasta lub w stronę Rudawy.

Zatoki autobusowe przewidziano tuż za skrzyżowaniem z ulicami Mydlnicką i Igrców, w obydwu kierunkach. Przed budynkiem Centrum Muzyki planowany jest chodnik, z pięciostanowiskową zatoczką z miejscami typu Kiss&Ride i dla taksówek.

Najpierw projekt

Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpisał w środę przetarg na przygotowanie dokumentacji. W pierwszej kolejności chce mieć gotowe projekty i uzgodnienia dla części dotyczącej samego pasa drogowego, a nieco później – dla układu drogowego przy samym budynku. Łącznie projektant będzie miał na to niecałe dziewięć miesięcy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Zwierzyniec
comments powered by Disqus