Budowa KST. Zmiany w okolicy pętli Krowodrza Górka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od dziś obowiązują zmieniona organizacja ruchu w okolicy pętli Krowodrza Górka. Jest związane z pracami przy budowie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju.

Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich, zamknięta dla ruchu została ul. Krowoderskich Zuchów – przed skrzyżowaniem z Fieldorfa-Nila, po stronie południowej. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicami Fieldorfa-Nila, Prądnicką, Bratysławską, Wybickiego.

– Natomiast dla pieszych i rowerzystów wytyczony został korytarz po wschodniej stronie zamkniętej ulicy. Taka sytuacja potrwa około tygodnia. W tym czasie na ul. Krowoderskich Zuchów prowadzone będą roboty przy przebudowie sieci ciepłowniczej – czytamy w komunikacie.

Po tym, jak zostanie otwarta ul. Krowoderskich Zuchów, na ul. Fieldorfa-Nila będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. W tym przypadku jest to związane z przebudową sieci ciepłowniczej.

– Pojazdy będą się mogły poruszać w kierunku ul. Prądnickiej. Roboty potrwają kilka tygodni. Będą prowadzone etapami – zamykana będzie raz południowa, a raz północna jezdnia – stwierdza ZIM.

Komunikacja miejska

Od poniedziałku 30 sierpnia na okres około siedmiu dni został wyłączony ruch pojazdów na ul. Krowoderskich Zuchów, na wlocie skrzyżowania z ul. Fieldorfa-Nila od strony ul. Wybickiego. W tym czasie zostały wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

nr 102 – kursuje po trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach): „Krowodrza Górka” – ul. Krowoderskich Zuchów (w kierunku ul. Władysława Łokietka), ul. Władysława Łokietka, ul. Wybickiego – … – „Bielany”.

Przystanki „Krowodrza Urzędy Skarbowe” oraz „Wybickiego” pozostają bez obsługi. Na zmienionym odcinku trasy linia obsługuje przystanki: „Krowoderskich Zuchów”, „Batalionu „Skała” AK” (tylko w kierunku Bielan) oraz „Władysława Łokietka”

nr 669 – kursuje po trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach): „Nowy Bieżanów P+R” – … – ul. Doktora Twardego, ul. Bratysławska, ul. Prądnicka, ul. Fieldorfa-Nila – „Krowodrza Górka”.

Przystanek „Bratysławska” w kierunku Krowodrzy Górki został przeniesiony na ul. Doktora Twardego (przed skrzyżowanie z ul. Pielęgniarek). Na zmienionym odcinku trasy linia nie obsługuje żadnych przystanków.

Bilety okresowe wykupione na linię nr 102 zachowują ważność na trasie stałej i czasowo zmienionej. Rozkłady jazdy nie zostały zmienione.

– W kolejnych tygodniach pojawią się też utrudnienia w ruchu na ul. Krowoderskich Zuchów, na wysokości pętli tramwajowo–autobusowej, w związku z przebudową sieci energetycznej i teletechnicznej. Będą one polegały na zawężeniu połowy jezdni, ruch będzie sterowany przez pracowników budowy – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich.