News LoveKraków.pl

Bunkier Sztuki czekają zmiany. Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora instytucji

Bunkier Sztuki będzie miał nowego dyrektora fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nie tylko odnowiona siedziba, ale także nowy dyrektor. Takie zmiany czekają w najbliższym czasie Galerię Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”. Miasto ogłosiło konkurs na nowego szefa instytucji.

O zamiarze wyboru nowego dyrektora miejskiej instytucji kultury, mieszczącej się przy placu Szczepańskim 3a, informowaliśmy już w październiku zeszłego roku. Jak tłumaczył wówczas Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, konkurs miał zostać przeprowadzony w związku z kończącą się pod koniec lutego 2024 roku kadencją Marii Anny Potockiej.

Kto pokieruje Bunkrem Sztuki?

Zgodnie z zapowiedziami, 15 września miasto ogłosiło konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Bunkra Sztuki. Nowy szef instytucji zostanie powołany na okres od trzech do siedmiu lat.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy to sprawdzenie ofert pod względem formalnym bez udziału uczestników. Drugi zaś to rozmowa kwalifikacyjna, podczas której kandydaci będą musieli zaprezentować przygotowaną wcześniej koncepcję, a także wykazać się znajomością języka angielskiego.

Oferty można składać do 2 listopada. O tym, kto zwycięży, przekonamy się prawdopodobnie na przełomie lutego i marca. Ostateczną decyzję w sprawie powołania nowego dyrektora Bunkra Sztuki podejmie prezydent Krakowa.

Coraz bliżej końca remontu

Przypomnijmy, iż od 2020 roku trwa remont siedziby Bunkra Sztuki. To pierwsza od ponad 50 lat modernizacja budynku mieszczącego się na rogu Plant i placu Szczepańskiego. Głównym celem jest poprawa warunków ekspozycyjnych, w tym wentylacyjnych, klimatycznych, oświetleniowych i estetycznych, a także stworzenie optymalnych warunków pracy.

Zgodnie z zapowiedziami, remont galerii ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj: