Co z wyniesionymi przejściami na al. Daszyńskiego?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po remoncie z alei Daszyńskiego zniknęły wyniesione przejścia dla pieszych – zwraca nam uwagę Czytelnik.

Wyniesione przejścia pojawiły się na al. Daszyńskiego w 2017 roku. Wówczas takie rozwiązanie nie było jeszcze w Krakowie oczywistością, dziś stosowane jest już na wielu ulicach, na których istnieje potrzeba uspokojenia ruchu w rejonach uczęszczanych przez pieszych.

Jedyny sposób

Przy okazji niedawnych prac trzy z czterech wyniesionych przejść zostały zdemontowane. Aleja była miejscem, gdzie przeprowadzony został pierwszy tegoroczny remont nakładkowy. Nowy asfalt pojawił się na jezdniach w obydwu kierunkach, pomiędzy ulicami Metalowców i Masarską. Wymienione zostały krawężniki, a na fragmentach wykonawca wyremontował również chodnik.

– Nawierzchnia jest teraz gładziutka i nowiutka, bardzo fajnie. Niemniej jednak zachęca to kierowców „wyścigowych" do szybkiej jazdy. Jedyny sposób na bezpieczne przekraczanie drogi do parku to spowalniacze w postaci wyniesionych przejść, które zniknęły – pisze do nas mieszkaniec, pan Piotr. Jego zdaniem są one konieczne, ponieważ w przeciwnym razie prędzej czy później dojdzie tu do wypadku.

Wrócą

ZDMK uspokaja, że elementy przejść dla pieszych wrócą na swoje miejsce. – Przejścia będą ponownie zamontowane. Musiałby być zdjęte na czas wykonywania nowej nawierzchni, ale planujemy zamontować je ponownie do połowy maja – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy miejskiej jednostki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki