Dwa równoległe remonty. Od dziś jeszcze większe korki

Ulica Księcia Józefa fot. Krzysztof Kalinowski

We wtorek rozpoczęły się prace drogowe na ulicy Księcia Józefa. Inwestycja, zgodnie z zapowiedziami urzędników, ma zakończyć się w połowie grudnia.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęliśmy dziś prace na ulicy Księcia Józefa – mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Drogowcy na pięciokilometrowym fragmencie drogi od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Szyszko-Bohusza wymienią nawierzchnię asfaltową, przy 17 przejściach dla pieszych zamontują nowe oświetlenie a także na blisko 200-metrowym fragmencie powstanie nowy chodnik.

Prace mają kosztować 3,1 mln złotych, ale tylko połowa tej kwoty pochodzi z budżetu miasta, druga część – z budżetu państwa.

Równoległy remont ul. Królowej Jadwigi

Kontrowersje może budzić fakt, że remont ulicy Księcia Józefa pokrywa się w czasie z modernizacją odcinka ulicy Królowej Jadwigi. W połowie października wiceprezydent Andrzej Kulig tłumaczył, że inwestycja na ulicy Księcia Józefa musi być przeprowadzona jeszcze w tym roku.

– Otrzymaliśmy bardzo duże dofinansowanie z rządu na remont dróg wojewódzkich, a takich w Krakowie jest bardzo mało i wybór padł na ulicę Księcia Józefa – podkreślał Kulig.

Teraz drogowcy zapowiadają, że remont będzie prowadzony sześć dni w tygodniu od godziny 6 do 22. – Będziemy starali się, aby w godzinach szczytu utrudnienia były mniej uciążliwe – deklaruje Pyclik. Robotnicy mają wyłączać 150-metrowe odcinki, na których czasowo będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec