Dwie nowe drogi dla rowerów już niedługo

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Dróg Miasta Krakowa planuje w najbliższym czasie rozstrzygnąć dwa przetargi dotyczące budowy nowych dróg dla rowerów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mają one być gotowe jeszcze w tym roku.

Na południu

Pierwsza z inwestycji dotyczy rowerzystów z okolic Kobierzyna, Skotnik i Sidziny. W jej ramach rowerowa infrastruktura ma się pojawić wokół skrzyżowania ulic Bunscha i Babińskiego, a dalej droga dla rowerów ma powstać po południowej stronie ulicy Babińskiego aż do skrzyżowania z ul. Baczyńskiego. Zyskają na tym również piesi, ponieważ wreszcie doczekają się tam chodnika.

Dalej rowerzyści mają skręcić w lewo i ulicą Baczyńskiego dojechać do ul. Skotnickiej. Tam z kolei planowany jest ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie, pozwalający dojechać do ul. Trockiego.

Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Aż cztery z tych ofert mieszczą się w kwocie, jaką urzędnicy mieli na ten cel zarezerwowaną w budżecie, czyli 2,6 mln zł.

Niezależnie miasto przygotowuje się również do osobnej inwestycji w tym rejonie. Chodzi o wykonanie drogi dla rowerów wzdłuż ul. Bunscha. To dalsza przyszłość, ale kiedy uda się zrealizować obydwa zadania, będzie można dojechać spójną trasą rowerową z centrum miasta prawie do węzła autostradowego Kraków Skawina.

Na północy

Drugie zamierzenie dotyczy dokładnie przeciwnej strony miasta, a dokładniej fragmentów ulic Strzelców i Lublańskiej.

To większe zadanie, na które miasto zarezerwowało prawie 3,8 mln zł. Tym razem wszystkie z trzech złożonych ofert zmieściły się w budżecie, i to ze sporym naddatkiem.

Wzdłuż ul. Strzelców wybudowane mają zostać po obydwu stronach drogi dla rowerów i chodniki, a przy przejściach dla pieszych powstaną również przejazdy rowerowe. Przebudowane mają być również zatoki autobusowe. Na fragmencie ul. Lublańskiej rowerzyści pojadą nową infrastrukturą po stronie osiedla,

Według uzyskanych przez nas informacji, w przypadku obydwu inwestycji sprawy zmierzają w stronę wyboru wykonawcy i podpisania umowy. Jeśli nic się nie zmieni, już niedługo na placach budowy powinni się pojawić wykonawcy prac.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Dębniki
comments powered by Disqus