Dwulitrowy silnik, 310 KM. Nowe auta grupy Speed [ZDJĘCIA]

fot. Policja
Funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali dwa nowe nieoznakowane i wyposażone w wideorejestratory radiowozy marki Cupra Leon. Ich wartość przekracza 540 tys. zł.

Pojazdy zostały zakupione w ramach programu organizowanego przez Komendę Główną Policji, którego celem jest połączenie środków budżetowych policji ze środkami samorządów terytorialnych. Wartość pojazdów wyniosła 541 200 zł, z czego 300 tys. zł zostało przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

NNieoznakowane radiowozy zostały wyposażone w dwulitrowe silniki o mocy 310 KM. Cupry trafią do policjantów z grupy Speed.  Jeden z nich zasili tabor nowosądeckiej drogówki, a drugi będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Grupa Speed działa od  lipca 2019 roku. Funkcjonariusze są kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do zadań policjantów należy m.in. łapanie kierowców, którzy stwarzają zagrożenie na drodze i to nie tylko w przekraczaniu dozwolonej prędkości, ale również nieustępowaniu pierwszeństwa i wyprzedzaniu w niedozwolonych miejscach.