Kiermash. Targi mody i designu zagoszczą na otwarciu letniej strefy rekreacji w Płaszowie

fot. Mat. prasowe Kiermashu

W najbliższy weekend odbędzie się ostatni letni Kiermash. 9 i 10 lipca targi mody niezależnej i designu zawitają do nowo otwartej strefy rekreacyjnej przy ul. Saskiej 23. Otwarcie Shuvary Parku połączone będzie również z Festiwalem Kawy.

– Jako że pogoda w najbliższy weekend może być nieco… rześka, zapewniamy, że Kiermash w Shuvarach to świetny pomysł bez względu na to, czy będzie słonecznie, czy deszczowo. W tym drugim przypadku tym bardziej Was zapraszamy – po co siedzieć bezczynnie w domu. Przyjedźcie do nas i poczujcie letnią atmosferę! – zachęcają organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan.

Nowa strefa rekreacji w Płaszowie

Ostatni letni Kiermash będzie częścią otwarcia Shuvary Parku. To 3000 m2 wolnej przestrzeni stworzonej w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców dużego miasta. Miejska strefa relaksu powstała na terenie największej inwestycji biurowej w Krakowie – The Park Kraków. Ma na celu zapewnienie przestrzeni do wypoczynku i rekreacji pracownikom kompleksu oraz okolicznym mieszkańcom.

Znajdziemy tam food trucki, strefę gastronomiczną, bar, boiska sportowe czy plac zabaw dla dzieci. Na miejscu mają być także organizowane wydarzenia artystyczne i kino letnie.

Modowe perełki

W najbliższy weekend odbędzie się tam również Kiermash. To odbywające się cyklicznie targi mody niezależnej i designu, które łączą młodych projektantów z mieszkańcami i turystami. Podczas wydarzenia prezentowane są niezależne, rodzime marki oferujące efekty swojej całorocznej pracy, serce i pasję.

Uczestnicy mogą nie tylko znaleźć prawdziwe modowe perełki, ale także porozmawiać z twórcami czy zasięgnąć ich rady. Sukienki, letnie bluzki, płaszcze, torby, plecaki, nerki i akcesoria – tego z pewnością nie zabraknie na najbliższych targach. Kiermash to także rzemiosło i ceramika. Pojawią się więc polskie manufaktury, które zaprezentują swoje niepowtarzalne dzieła.

Warto zaznaczyć, że wszystkie produkty wykonane są w odpowiedzialny sposób, z szacunkiem do planety i twórców.

Coś dla smakoszy kawy

Letni Kiermash połączył siły nie tylko z nowo otwierającą się strefą rekreacji – Shuvary Park, ale także z Festiwalem Kawy. Na odwiedzających czekać będzie „Strefa Kawy Speciality” z najlepszymi kawami, przelewami, dripami, aeropresami i espresso. Wszystko ze specjalistycznych i wyselekcjonowanych palarni.

Kiermash odbędzie się 9 i 10 lipca w Shuvary Parku w godz. 11:00 – 18:00.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

comments powered by Disqus