Kolejne ofiary koronawirusa. Najmłodsza miała 34 lata

Ministerstwo Zdrowia przekazało w raporcie o potwierdzonych 974 nowych przypadkach koronawirusa i 28 zgonach. W Małopolsce zaraziło się 135 osób, 4 zmarły.
Małopolski Sanepid podał, że trzy osoby miały choroby współistniejące. Ostatniej doby potwierdzono, że koronawirus był przyczyną zgonu 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, 34-letniego mężczyzny, mieszkańca Nowego Sącza, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 75-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, a także 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

Najwięcej zakażen odnotowano w województwie mazowieckim (164). Małopolska – ze 135 – jest na drugim miejscu. To 70 kobiet i 65 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat, z Krakowa (42 osoby), powiatu nowotarskiego (16 osób), krakowskiego (12 osób), myślenickiego (11 osób), nowosądeckiego (10 osób), tatrzańskiego (8 osób), powiatów suskiego i olkuskiego (po 5 osób), limanowskiego, oświęcimskiego, bocheńskiego i chrzanowskiego (po 4 osoby), wadowickiego (3 osoby), Nowego Sącza i powiatów: dąbrowskiego i proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatu tarnowskiego (1 osoba). Aktualnie 17 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. 

Wyzdrowiało kolejnych 138 osób.