Koniec prac w Kokotowie. Przejazd pod torami otwarty

fot. PKP PLK

Gotowe są już nowy wiadukt kolejowy i droga przy zmodernizowanym przystanku w Kokotowie, na linii Kraków – Tarnów. W sąsiedztwie peronów powstał bezkolizyjny przejazd pod torami, wybudowano też nowe chodniki.

Całość zaprojektowana została tak, by wygodnie z nowych ciągów komunikacyjnych mogli korzystać podróżni chcący dostać się na perony. Dzięki windom infrastruktura dostępna jest dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

– Inwestycja kolejowa ułatwiła mieszkańcom Kokotowa dostęp do komfortowych i szybkich połączeń z Krakowem. To przykład tego jak kolej pozytywnie wpływa na rozwój mniejszych miejscowości – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Wybudowana przez PLK SA droga zwiększyła dostęp do kolei dla okolicznych mieszkańców. Można nią dotrzeć do wybudowanego w sąsiedztwie przez gminę Wieliczka parkingu P&R. Dzięki temu powstało wygodne miejsce do łączenia podróży. Mieszkańcy korzystają z możliwości łatwej przesiadki na pociąg. Z przystanku Kokotów można się dostać do centrum Krakowa w ok. kwadrans. To czas nie do osiągnięcia przez żaden inny środek transportu.

Nowe perony

Dzięki inwestycji PLK poprawił się komfort korzystania z przystanku w Kokotowie. Powstały dwa większe i wyższe perony. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się mogą korzystać z wind, ścieżek naprowadzających oraz nawierzchni o zróżnicowanej strukturze. Na peronach pojawiło się lepsze oświetlenie i nagłośnienie, tablice informacji dla podróżnych, oraz wiaty i ławki.