Konsultacje w sprawie ul. Królowej Jadwigi. Wiceprezydent składa deklarację

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

W czwartek odbędzie się spotkanie informacyjne w związku z planowaną przebudową ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Robla.

– Zbliża się konieczny remont ostatniego odcinka ulicy Królowej Jadwigi od ul. Robla do ul. Jesionowej. Wiem, że wzbudza to niepokój mieszkańców i handlowców z tego rejonu. Jednak nim podejmiemy decyzję o tymczasowej organizacji ruchu, we wrześniu spotkamy się w Willi Decjusza, aby przedyskutować te kwestię z mieszkańcami – poinformował w mediach społecznościowych wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

 Dodał, że „zrobimy wszystko, aby ta inwestycja w najmniejszym stopniu wpłynęła na komfort podróżowania i mieszkania w tej okolicy”.

Wcześniej przedstawiciele Zarządu Dróg Miasta Krakowa twierdzili, że aby nie stracić 27-milionowej dotacji z budżetu państwa na minimum sześć miesięcy będą musieli zamknąć odcinek ulicy. Przekonywali, że to jedyny sposób, aby w tak krótkim czasie uporać się z remontem.

– Mamy do wykonania dwa dość spore kanały kanalizacyjne oraz magistralę wodociągową, co niestety zmusza nas do całkowitego zamknięcia ulicy dla ruchu zewnętrznego, zarówno dla samochodów osobowych jak i pojazdów komunikacji miejskiej – mówił w połowie lipca wicedyrektor zarządu dróg Janusz Zagórski.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 1 września, o godz. 17:00 w Centrum Edukacji Agrarnej na ul. Królowej Jadwigi 248.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec