Kontrolerzy miejscy pojawią się w autobusach i tramwajach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

ZTP przejmuje zadanie MPK, jakim było prowadzenie punktów sprzedaży biletów. Dodatkowo do pojazdów komunikacji miejskiej wejdą kontrolerzy miejscy.

W lipcu Punkty Sprzedaży Biletów zostaną przekształcone w Punkty Obsługi Pasażerów Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Ich prowadzeniem zajmą się urzędnicy z Zarządu Transportu Publicznego. W związku z tym 30 czerwca (piątek) i 3 lipca (poniedziałek) punkty będą nieczynne.

Drugą nowością jest decyzja o wykonywaniu czynności kontrolnych w autobusach i tramwajach. Urzędnicy tłumaczą, że ZTP ma do tego prawo. Nie oznacza to jednak zerwania umowy z Rewizorem. W związku z takim ruchem, zarząd otworzył nabór na stanowisko kontrolera. Szczegóły dostępne są na stronie jednostki miejskiej.

Powody zmiany

Jak podkreśla Urząd Miasta Krakowa  świadczenie obu usług wewnątrz Zarządu Transportu Publicznego ma dać większą kontrolę nad jakością i spójnością usług.

– Jednostka może ustalać wytyczne, standardy i procedury, które muszą być przestrzegane przez jej personel, co pozwoli na szybsze reagowanie w przypadku ewentualnych uchybień. Może również zapewniać odpowiednie szkolenia pracownikom, które przełożoną się na wysoką jakość obsługi pasażerów. Kontrola oraz podnoszenie jakości prowadzonych usług jest kluczowa dla budowania zaufania pasażerów i utrzymania pozytywnego wizerunku organizatora transportu – tłumaczą urzędnicy.