Miasto planuje kolejną Noc Poezji i czeka na pomysły

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rola poezji w czasie pandemii i izolacji. To główne zagadnienie Nocy Poezji, która odbędzie się jesienią. Miasto czeka na propozycje do programu tegorocznej edycji.

Chociaż przed nami dopiero Noc Muzeów, którą uda się zorganizować po pandemicznej przerwie, miasto już szuka pomysłów do programu Nocy Poezji. Wydarzenie jest planowane w dniach 9 – 10 października.

Ze względu na to, że ostatnie miesiące upływają pod znakiem pandemii i doświadczanej w związku z nim izolacji i samotności, tegoroczna Noc Poezji będzie próba odpowiedzi na pytanie, jaką w tym trudnym czasie rolę odegrała poezja. Chętni do 15 czerwca mogą zgłaszać swoje propozycje do tegorocznego wydarzenia.

– Będziemy rozmawiać o tym, czym jest poezja, jakie są jej funkcje i moc w obliczu izolacji i samotności postrzeganej w różnych wymiarach i kontekstach, tej najbliższej nam i tej, o której pisali poeci od Adama Mickiewicza przez Annę Świrszczyńską po Martę Podgórnik, ze szczególnym uwzględnieniem Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza, a także Julii Hartwig i Krzysztofa Baczyńskiego – z uwagi na przypadające na rok 2021 setne rocznice ich urodzin, czy Adama Zagajewskiego, który w tym roku odszedł od nas – zapowiada Katarzyna Olesiak, dyrektor wydziału kultury urzędu miasta.

Slam poetyki, spacery, gry miejskie

Jakie propozycje wchodzą w grę? To tematyczne spotkania poetyckie i biesiady poetyckie, warsztaty literackie, gry miejskie, poezja w miejskiej przestrzeni, slam poetycki, literackie spacery czy eksperymenty literackie z wykorzystaniem nowych mediów.

Miasto zaznacza, że najmilej widziane będą inicjatywy podejmowane we współpracy przez kilka podmiotów.

Osoby i instytucje zainteresowane współtworzeniem programu wydarzenia mogą składać propozycje niskobudżetowych projektów - oczekiwany udział finansowy miasta nie może przekraczać 10 tys. zł, do 15 czerwca.

 

comments powered by Disqus