Na placu Szczepańskim pojawi się parklet?

Parklet w San Francisco fot. Wikipedia/M.Hogan

Działacze partii Polska 2050 chcą ustawienia na placu Szczepańskim parkletu.

– Chcemy stworzyć miejsce przyjazne mieszkańcom, gdzie będą mogli usiąść, porozmawiać, odpocząć. Chodzi nam o mobilne parklety, czyli połączenia ławek parkowych z roślinnością – tak o pomyśle mówił podczas konferencji prasowej Rafał Komarewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa z Polski 2050.  

Poinformował, że złożył do prezydenta Krakowa interpelację w sprawie montażu pierwszego urządzenia. W jego opinii, parklet powinien zostać umieszczony na placu Szczepańskim, ponieważ w tym miejscu brakuje zieleni.

W ocenie Komarewicza, na montaż parkletu nie potrzeba zgody wojewódzkiej konserwator zabytków, co ma przyspieszyć procedurę ustawienia ławek oraz donic z zielenią. Dodał, że rozmawiał już wstępnie z dyrekcją Zarządu Zieleni Miejskiej.

Piotr Kempf, dyrektor ZZM pytany przez LoveKraków.pl o ustawienie parkletu na placu Szczepańskim mówi, że jest jeszcze za wcześnie, aby przedstawiać szczegóły.

– Jest plan, żeby pierwsza mobilna platforma była ustawiona jeszcze w tym roku. Możliwe, że uda nam się to zrobić w wakacje – zaznaczył Komarewicz.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto