Na Powstańców Wielkopolskich tylko jednym pasem

fot. PKP PLK

W piątek 13 sierpnia rusza kolejny etap prac przy modernizacji wiaduktu kolejowego nad ul. Powstańców Wielkopolskich. Kierowcy muszą przygotować się na zwężenia jezdni.

O godz. 22 jezdnia pod wiaduktem (w kierunku Podgórza) zostanie zwężona do jednego pasa ruchu.

– Wykonawcy będą prowadzić prace rozbiórkowe, które zakończą się we wczesnych godzinach rannych w niedzielę 15 sierpnia – zapowiada Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Takie same zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzone w kolejny weekend (20-22 sierpnia).

Później, pod koniec sierpnia, pojawi się na kilka tygodni zwężenie do dwóch pasów. W kolejnym etapie wyznaczone będą trzy pasy, ale węższe niż obecnie. – Ten wiadukt jest kluczowy do osiągnięcia podstawowego celu modernizacji najważniejszej krakowskiej linii kolejowej, czyli budowy dodatkowych torów, którymi poruszać się będą pociągi aglomeracyjne – tłumaczy Piotr Hamarnik.

Miejsce na cztery tory

Starą część wiaduktu trzeba rozebrać i w jej miejscu wybudować pozostałą część nowego obiektu. Będzie on dużo większy, by zmieścić w sumie cztery tory kolejowe. Dodatkowo powiększy się przestrzeń pod nim, co oznacza, że znajdzie się tam więcej miejsca dla pieszych czy rowerzystów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus