Na ul. Siewną wraca ruch w dwóch kierunkach

Budowa linii tramwajowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 28 grudnia przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na ul. Siewnej, na odcinku od ul. Mackiewicza w kierunku ul. Dożynkowej. Dzień później na stałe trasy wrócą autobusy linii nr 137, 267 i 287.

Jak informuje firma Intercor, wykonawca linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej, przywrócenie ruchu dwukierunkowego na tym odcinku ul. Siewnej nastąpi 28 grudnia od godzin popołudniowych. Roboty budowlane będą nadal prowadzone po wschodniej stronie tego fragmentu, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mackiewicza do wiaduktu kolejowego. Należy się więc liczyć z zawężeniami – ruch samochodowy poprowadzony będzie po stronie zachodniej.

Zmiany na skrzyżowaniu

W związku z przywróceniem ruchu dwukierunkowego na tym odcinku ul. Siewnej, zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Dożynkowej i Siewnej. Wraca organizacja ruchu sprzed wprowadzenia jednego kierunku: czyli ul. Górnickiego będzie podporządkowana, a ciąg ulic Siewnej i Dożynkowej – z pierwszeństwem.

Zarząd Inwestycji Miejskich przypomina, że na skrzyżowaniu ulic Mackiewicza, Pachońskiego i Siewnej pierwszeństwo ma kierunek północ-południe. Ulica Pachońskiego (od ul. Górnickiego do ul. Mackiewicza) jest nadal jednokierunkowa.

Wrócą autobusy

W związku z przywróceniem ruchu dwukierunkowego na ul. Siewnej, od 29 grudnia linie nr 137, 267 i 287 zostaną przywrócone na stałe trasy w tym rejonie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały