Nielegalne wyścigi. 97 kierowców otrzymało mandaty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od piątku do niedzieli policjanci skontrolowali na terenie Krakowa 234 kierowców, z czego 99 otrzymało mandaty karne, a dwóch będzie musiało tłumaczyć się w sądzie.

Jak mówi Rafał Knapik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, weekendowa akcja była prowadzona w celu przeciwdziałaniu nielegalnym wyścigom na terenie miasta. – Z uwagi na rozpoczęcie sezonu motocyklowego przeprowadziliśmy kontrolę kierujących jednośladami – tłumaczy.

Akcja wymierzona w nielegalne wyścigi

Informuje, że zmotoryzowane patrole funkcjonariuszy pojawiły się w miejscach, w których według pozyskanych wcześniej informacji dochodziło wcześniej do organizowania nielegalnych wyścigów.

–Kierowcy biorący udział w takich wyścigach niejednokrotnie po zmroku zakłócali spokój mieszkańców, a ich niebezpieczne zachowanie powodowało zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreśla Knapik.

122 kontrole w piątek i sobotę

Podczas trwania pierwszej części akcji (piątek i sobota) krakowscy policjanci przeprowadzili 122 kontrole pojazdów.Wystawili 97 mandatów karnych, jednego kierowcę pouczono, a dwóch będzie musiało tłumaczyć się w sądzie. Funkcjonariusze zatrzymali też 33 dowody rejestracyjne w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów.

W niedzielę policjanci również pojawili się na drogach. Tego dnia skontrolowali łącznie 112 motocyklistów. Dwóch kierowców otrzymało mandaty karne, a ośmiu pouczenia. – Jeden z zatrzymanych do kontroli drogowej kierujących, poruszał się pojazdem nie mając do tego uprawnień. Wobec tego faktu policjanci sporządzili wniosek o ukaranie za kierowanie motocyklem bez uprawnień – wyjaśnia Knapik.

Apel policji

– Apelujemy do wszystkich kierujących o bezpieczną i rozważną jazdę, zgodną z przepisami i umiejętnościami, jak również o wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu – mówi przedstawiciel małopolskich policjantów.

News will be here