Niezwykła metamorfoza historycznych koszar. Pracuj w biurze dopasowanym do Twojego biznesu

Niegdyś kawaleryjskie koszary Twierdzy Kraków a dziś nowoczesna przestrzeń dla biznesu. Zrewitalizowana przestrzeń przy Zawiłej 65 zmieniła się nie do poznania i jest gotowa na nowy rozdział swojej historii – sukces Twojego biznesu.

Blisko 3600 m2, trzy budynki łączące to co historyczne z nowoczesnym designem - kto pamięta to miejsce sprzed raptem kilku lat, dziś ma prawo przecierać oczy ze zdumienia. Dawne austriackie koszary, będące także świadkami odradzającej się polskiej niepodległości, przez lata nie przypominały o swojej dawnej świetności. Choć w latach 20. ubiegłego stulecia koszary były miejscem stacjonowania legendarnego Ósmego Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego, kolejne dziesięciolecia surowo obyły się z kompleksem budynków przy Zawiłej 65. Systematyczną degradację przerwało marzenie inwestorów z Grupy Deweloperskiej Start. Po trwających blisko dekadę pracach efekt zdumiewa - choć dziś otoczenie zmieniło się nie do poznania, znów będzie służyć z dumą - tym razem przedsiębiorcom, którzy tutaj ulokują swoje firmy.

Odrestaurowane, historyczne budynki przy Zawiłej tworzą kompleks dostosowany do potrzeb firm różnego typu i skali. Znajdując się niemal na wyciągnięcie ręki ważnych tras i ciągów komunikacyjnych, krakowskiej obwodnicy, kampusu UJ czy dużych osiedli mieszkaniowych takich jak Kliny, Łagiewniki, Borek Fałęcki i Ruczaj, kompleks stanowi dogodną lokalizację dla biznesu. Komunikację wspiera także znajdujący się w dystansie około minutowego spaceru, przystanek komunikacji miejskiej. Łatwo tu dojechać od ulicy Kobierzyńskiej, a wkrótce także zaplanowaną do realizacji ul. 8 Pułku Ułanów, która będzie prowadzić do skrzyżowania ulic Kapelanka i Brożka. Przyjemnie także na rowerze, na przykład wybierając leśne ścieżki Lasu Borkowskiego.

Teren przy Zawiłej zmienił się nie do poznania. Dawną szarzyznę, typową dla terenów magazynowych i przemysłowych, zastąpiły estetyczne, ale zachowujące historyczny klimat, kameralne obiekty. Na kompleks składają się trzy budynki, wśród których dwa mniejsze to zrewitalizowane, ceglane siedziby dawnych koszar, zaś największy to trzypiętrowy, nowoczesny biurowiec, stylistycznie nawiązujący do sąsiedztwa. Wśród przestrzeni poddanych komercjalizacji znaleźć można metraże dedykowane mniejszym działalnościom - od 93 m2 - po bardzo duże, sięgające 2500 metrów PUM.

Mimo historycznych nawiązań i wykorzystania unikalnej architektury Twierdzy Kraków, kompleks usługowo-biurowy przy Zawiłej oferuje wysoki standard wykończenia i bogaty zasób udogodnień, takich jak podziemny i zewnętrzny parking, stacje do ładowania samochodów elektrycznych i dedykowane rowerzystom pomieszczenie z zapleczem sanitarnym, w którym przygotują się do pracy.

Kilkanaście lat temu podjęliśmy się niezwykle wymagającego zadania przywrócenia budynków przy Zawiłej 65 do dawnej świetności. Dziś proces, wymagający kompromisu wrażliwości dla niezwykłej historii i dziedzictwa koszar, z potrzebami dzisiejszego biznesu, dobiega do końca pierwszego etapu. Finalnym efektem rewitalizacji będzie stworzenie tu wielofunkcyjnego, tętniącego życiem kompleksu. Ten proces się zaczął i będzie trwał, a efekt sprawi, że ta część Krakowa znów będzie jedną z wizytówek - mówi Renata Sendor z Grupy Deweloperskiej Start.

Dowiedz się więcej o inwestycji na www.zawila65.pl