Operator parku Reduta wybrany

Taras na dachu pawilonu ma pozostać ogólnodostępny fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

W najbliższych dniach ma zostać podpisana umowa z operatorem parku Reduta. To oznacza, że zbliża się moment, w którym mieszkańcy będą mogli skorzystać ze zbudowanego tam pawilonu.

Park Reduta jest otwarty od wakacji 2019 roku. Od tego czasu Zarządowi Zieleni Miejskiej nie udawało się jednak wybrać operatora, który zajmowałby się zarówno prowadzeniem działalności w pawilonie, jak i animowaniem życia kulturalnego w parku. Z punktu widzenia użytkowników brak operatora oznaczał również brak toalety.

Kolejna próba przyniosła skutek i w połowie maja ZZM ogłosił wybór operatora. Będzie nim firma Meta, z siedzibą w Tauron Arenie.

Według informacji przekazanych przez ZZM, operator będzie miał 30 dni od podpisania umowy na uruchomienie pawilonu. Poza samym przygotowaniem lokalu będzie musiał też dopełnić wielu formalności związanych z Sanepidem.

Warsztaty, utrzymanie rabat, wypożyczanie sprzętu

Szczegóły zaproponowanej przez firmę koncepcji nie zostały jeszcze ujawnione. Wiadomo natomiast, jakie minimalne wymogi stawiali urzędnicy.

Minimum to cztery działania warsztatowe miesięcznie o charakterze edukacyjnym w zakresie edukacji przyrodniczej, ekologicznej, artystycznej oraz ogrodniczej oraz co najmniej jedno działanie miesięcznie integrujące mieszkańców, np. spotkanie tematyczne lub koncert. Do tego minimum jeden pokaz kinowy w miesiącu, od czerwca do września. Oprócz tego operator powinien wspierać społeczność lokalną w utrzymaniu rabat ogrodniczych i wypożyczać użytkownikom parku sprzęt sportowy – np. piłki, zestawy do badmintona czy kije do hokeja na trawie.

Taras na dachu pawilonu ma pozostać ogólnodostępny, również poza godzinami otwarcia pawilonu. Toaleta powinna być dostępna przez cały rok, od godziny 9 do 18 w okresie zimowym lub do 22 w okresie letnim.

Wyczyszczą po wandalach

W niedługim czasie mają zostać usunięte bazgroły na murkach w parku. – Wiemy już, w jaki sposób to zmyć, tylko szukamy narzędzia, które zrobi to w sposób skuteczny, a na tyle nieinwazyjny, by niczego nie uszkodzić. Rozmawiamy na ten temat z MPO – mówi nam Tomasz Borek z ZZM.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Mistrzejowice
comments powered by Disqus