Organizator Cracovia Maratonu przekazał szpitalowi 2000 maseczek

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Szpital Uniwersytecki apeluje o przekazanie środków ochrony osobistej. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który organizuje Cracovia Maraton, postanowił przekazać placówce 2000 maseczek ochronnych.

„Jeśli zależy wam, by bitwa z koronawirusem zakończyła się spektakularnym zwycięstwem, jak ta pod Grunwaldem, zapewnijcie naszym szpitalnym rycerzom przyłbice!” – w poniedziałek Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaapelował o przekazanie mu środków ochrony osobistej.

Dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski prosił o pomoc pozując do fotografii z napisem „Grunwald 2020”.

ZIS pomaga

W odpowiedzi na apel dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który jest organizatorem Cracovia Maratonu, przekazał 2000 maseczek ochronnych z filtrem Ffp2 oraz wodę i napoje izotoniczne na potrzeby placówki.

– Mamy nadzieję, że dołożona przez nas cegiełka skutecznie wesprze służbę zdrowia z walce z koronawirusem – komentuje ZIS.

Szpitalowi potrzebne są środki BHP, maseczki z filtrem Ffp2 i Ffp3, gogle i fartuchy medyczne.

Szpital może przyjąć wyłącznie rzeczy nowe i oryginalnie zapakowane. Materiały należy dostarczyć do siedziby przy ul. Jakubowskiego 2 (wejście nr 3) lub na ul. Kopernika 36. Możliwa jest również wysyłka drogą pocztową na adres szpitala.