Osadzanie Chochoła i korowód weselny. Muzeum Krakowa zaprasza do wspólnego świętowania

Osadzanie Chochoła przed Rydlówką fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Osadzanie Chochoła odbędzie się 20 listopada, w 121. rocznicę ślubu Lucjana i Jadwigi. Muzeum Krakowa zaprasza nie tylko przed Rydlówkę, ale i do wspólnego świętowania w przestrzeni Bronowic Małych.

O 10:00 rozpocznie się korowód weselny prowadzony przez drużbów z Teatru Złoty Róg. Korowód wyruszy z skrzyżowania ulicy Pod Strzechą z ulicą Stanisława Witkiewicza (niedaleko Kościoła Św. Antoniego) przejdzie przez plac pod Kościołem św. Antoniego, nad Strugą dalej na parking przy ul. Włodzimierza Tetmajera oraz wzdłuż ulicy do skrzyżowania ulic Włodzimierza Tetmajera i Pod Strzechą.

Jedyne takie „Wesele”

Osadzanie Chochoła rozpocznie się o 12.30 przed Rydlówką. Podczas spotkania będzie można posłuchać fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, tradycyjnych pieśni a także oglądnąć obrzęd okrywania róży słomą.

Z uwagi na ograniczenia sanitarne, wejście na to wydarzenie będzie możliwe wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji miejsca w Centrum Obsługi Zwiedzających, telefon: (12) 426 50 60 email: info@muzeumkrakowa.pl.

Na koniec muzeum zaprasza na performatywne zwiedzanie Rydlówki, które odbędzie się w godzinach 14.30 – 17.00.

– Na ten jeden wieczór przestrzeń ożyje, pojawią się państwo młodzi, zaproszeni na wesele goście oraz zjawy. Z uwagi na ograniczenia sanitarne, wejście na to wydarzenie jest możliwe wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji miejsca w Centrum Obsługi Zwiedzających. Liczba miejsc ograniczona. Gości zapraszamy na 10 minut przed godziną rezerwacji – informuje Muzeum Krakowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice