Paraliż na Kamieńskiego

fot. Krzysztof Kalinowski

Z powodu remontu ul. Tischnera ulica Kamieńskiego stanęła. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne skierowało autobusy na trasę objazdową.

Drogowcy pracują na Powstańców Śląskich i Tischnera od środy. Wymieniana jest tam nawierzchnia. Jak tłumaczy ZDMK remont poprawi bezpieczeństwo kierowców.

Obecnie trwa najważniejszy etap prac, które zakończą się dzisiaj. Przez to kierowcy mierzą się ze sporymi zmianami. Brakuje prawoskrętu z łącznicy w kierunku Borku (w al. Powstańców Śląskich), a ruch na łącznicy od strony ronda Matecznego ograniczony do jednego pasa – dopuszczony lewoskręt w kierunku Powstańców Śląskich, wyłączony prawoskręt w kierunku Tischnera.

Wyłączony został również prawoskręt na łącznicę z al. Powstańców Śląskich (kierunek Wieliczka) i nie można wjechać w ul. Hodura.

Decyzja MPK

– Z powodu bardzo dużych utrudnień w przejeździe ul. Kamieńskiego do ronda Matecznego autobusy linii nr 174 są kierowane od przystanku Podgórze SKA w kierunku Os. Kurdwanów przez ul. Limanowskiego, Kalwaryjską do ronda Matecznego. Z powodu tej zmiany nie jest pomijany żaden przystanek – poinformowało MPK.