Pięć kg narkotyków i trzy sztuki nielegalnej broni znaleziono u dilera spod Krakowa

fot. materiały prasowe policji

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 35-letniego handlarza narkotyków, który posiadał broń palną bez zezwolenia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

17 marca kryminalni wraz z przewodnikiem z psem służbowym z Bochni udali się pod ustalony adres zamieszkania dilera narkotyków. W obecności 35-latka przeszukali posesję i znaleźli cztery kilogramy mefedronu, kilogram marihuany, a także przedmioty służące do porcjowania substancji. Funkcjonariusze odkryli też trzy sztuki nielegalnie posiadanej broni palnej i dużo amunicji. 

– Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi. Kolejnego dnia w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków i uczestnictwa w ich obrocie oraz nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztuwaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.