Plażowicze mile widziani

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wkrótce zostaną uruchomione oficjalnie dwa kąpieliska na Bagrach, w lipcu Przylasek Rusiecki, a w sierpniu kolejna plaża w Płaszowie.

– Te dwa kąpieliska będą gotowe już zaraz. Nazwijmy je „stare” z budżetu obywatelskiego i „nowe” - też z budżetu, koło tężni. Ratownicy będą strzec osób tam przebywających między godziną 10 a 18. W lipcu natomiast będzie można oficjalnie korzystać z Przylasku Rusieckiego, tam też będą ratownicy – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

W sierpniu, na miesiąc zostanie uruchomione kąpielisko „Plaża Bagry II” o długości brzegowej 70 metrów.

– Nie przewidujemy żadnych restrykcji covidowych, ale starajmy się zachować dystans, choć wiem, że w taką pogodę może być to utrudnione – dodaje Kempf.

Przy kąpieliskach działać będą wypożyczalnie sprzętu wodnego, a na Bagrach za kilkanaście dni ogólnodostępna będzie również tężnia solankowa. Dwa dni temu została wlana do niej woda i jest teraz pompowana całą dobę, żeby nasycić konstrukcję solą.

Piotr Kempf zachęca również do odwiedzenia centrum Krakowa. W parku Jordana funkcjonuje już wodny plac zabaw. – I w przeciwieństwie do fontann miejskich jest on w 100% bezpieczny, bo tam woda jest czysta i przebadana, podobnie zresztą jak na innych miejskich kąpieliskach – mówi.

comments powered by Disqus